İsrail zayıflatılmış uranyum kullanıyor

 

Filistin Çevre Bakanı Yusuf Ebu Sofya, İsrail’i Filistin topraklarında kimyasal silah ve zayıflatılmış uranyum kullanmakla suçladı.

Cezayir’de Arap ülkeleri çevre bakanlarının katılımıyla düzenlenen konferansta konuşan Filistinli Bakan, “Filistin dışındaki laboratuarlarda yapılan tahliller, İsrail’in Filistin topraklarında kimyasal silah ve zayıflatılmış uranyum kullandığını gösteriyor” dedi.

İsrail’i ayrıca Filistin topraklarına önemli miktarlarda tehlikeli kimyasal sokmak ve çevreyi kirletmekle suçlayan Bakan Ebu Sofya, “İsrailli işgal güçlerinin çevreye zararları sürüyor” dedi.

Filistin Tarım ve Çevre Bakanlığının istatistiklerini de açıklayan Ebu Sofya, “Son 6 yılda siyonist rejimi İsrail güçleri 2 milyon ağacı söktü, bunların 500 bini zeytin ağacı” ifadesini kullandı.

İsrail’in, bu suçlamaları yerinde incelemek isteyen BM Çevre Programı ve Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nun Filistin topraklarına gitmesini kabul etmediğini de belirten Ebu Sofya, “Filistin topraklarındaki durum, duvar inşasından ve çok sayıda kuyunun tahrip edilmesinden sonra daha da kötüleşti” dedi ve 3500 hayvan ve bitki türünün bulunduğu Filistin topraklarındaki biyolojik çeşitliliğin zarar gördüğünü kaydetti. Arap çevre bakanlarının konferansının bugün sona ermesi bekleniyor.

TevhidHaber

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: