Filistin’de Demokrasi’yi geliştireceğiz

 

Siyonist dostu ABD, İsrail’i tanımayı reddeden Hamas’a ambargo uyguluyor. Bush tarafından imzalanan yeni yasaya göre, Demokratik seçimle iktidara gelen Hamas’a yönelik yardımlar bloke edilecek. ABD, temaslarını Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile sürdürecek.

Bush, “Filistin’de Anti-Terör 2006” kapsamında, ülkedeki demokrasinin geliştirilmesi ve ilerletilmesi için çaba sarfedileceğini belirterek, ABD’nin, (Hamas’ı kastederek) terörist olarak ilan edilen organizasyonlarla herhangi bir temasta bulunmayacağını açıkladı.

Bush, söz konusu durumun İsrail’in tanınması ve geçmişte yapılan anlaşmalara sadık kalınmasına dek süreceğini kaydetti. Bu arada yazılı olarak yapılan açıklamada Filistin otoritesi ifadeleri yer aldı ancak bu ifadenin ardında Hamas’ın hedef alındığı yönünde yorumlandı.

Öte yandan Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmelerin sürdürüleceği açıklandı. Bu arada yasanın amacının Hamas’a İsrail’i tanıması için baskı yapmak ve hazırlanan yol haritasına riayet etmesini sağlamak olduğu kaydedildi.

TevhidHaber

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: