Vahşetin Diğer Adı İsrail

 

İsrail’in Filistin’deki katliamı altı gündür yoğun bir şekilde devam ediyor. Saldırılarda 53 kişi hayatını kaybetti. Beyt Hanun’da bir apartmana yapılan füze saldırısında yedisi çocuk, dördü kadın olmak üzere 19 sivil katledildi.

Geçtiğimiz hafta Filistin’de 12 yaşındaki bir çocuğun ve yaralılara yardım etmeye çalışan sağlık görevlilerinin sokak ortasında vurulmasının ardından dün de Beyt Hanun’da bir apartmana yapılan füze saldırısında iki aile katledildi. Katliamda yedisi çocuk dördü kadın olmak üzere 19 sivil hayatını kaybetti. Yaralananlara yardım etmek için gelen insanlara İsrail tanklarının ateş açmaları sonucu 40 kişi yaralandı. Batı Şeria’da yapılan saldırılarda ise beş kişi öldü.

Sabah saat 05:00 sularında gerçekleştirilen saldırıda Said ve Sadi Al Atameh adlı iki kardeşin oturduğu beş katlı bir binaya ateş açıldı. Saldırıda ölenlerin 13’ünün bu aileye mensup olduğu belirtildi. Hayatını kaybeden aile fertlerinin kimliklerinin teşhis edilmesi cesetlerin parçalanmış olması nedeniyle hayli zor. Ailenin henüz bir yaşında olan üyesinin de hayatını kaybettiği olaya tanık olanlar “Naziler bile böyle yapmadı.” diyerek vahşetin boyutlarını ifade ettiler.

Dünya kamuoyu bu olay üzerine üzüntü duyduğunu ve bu tür saldırıların sona ermesi gerektiğini ifade etti. Ancak bu tarz ifadeler İsrail’in işlediği ve işlemekte olduğu vahşeti engellemekte etkili olmuyor.

Mucadele – KavkazCenter

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: