Zevahiri Hamas’ı kınadı

Terör örgütü El Kaide’nin iki numaralı ismi Eyman El Zevahiri, isim vermemekle birlikte Hamas’ı seçimlere katıldığı ve Filistin lideri Mahmud Abbas’ın meşruiyetini kabul ettiği için kınadı.

Zevahiri, El Cezire kanalı tarafından yayımlanan açıklamasında, Hamas’ı seçimlere katıldığı ve Filistin lideri Mahmud Abbas’ın meşruiyetini kabul ettiği için kınayarak, “Amerikalıların Filistin’deki adamı Mahmud Abbas’ın meşruiyetini kabul etmek ve İsraillilerle müzakere etmek için, İsrail’i tanıyan Filistin Kurtuluş Örgütünü görevlendirmek, sonunda cihadın ortadan kalkmasına ve İsrail’in tanınmasına götüren bir yıkımdır” ifadesini kullandı.

Zevahiri, “Laik anayasalardan esinlenmiş ve Hamas tarafından kazanılmış seçimlerin, Hamas’ı uluslararası kararlara uygun davranmaya, ulusal birlik hükümetini ilke olarak kabul etmeye ve sonunda da iktidardan atılmaya doğru götürdüğünü” söyledi.

Zevahiri, El Cezire televizyonunun bugün yayımladığı video kasetinde, Filistin’de seçimlerin “kurtuluşu” sağlamayacağını öne sürerek, “Cihattan başka her yol bizi sadece kayıp ve yenilgiye götürür” ifadesini kullanmıştı.

saafonline

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: