Gazze Şeridi savaş alanı

Dün geceden bu yana meydana gelen çatışmalarda 5 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı.

Gazze Şeridi’nde El Fetih ve Hamas arasında ara bulma çalışmalarından sonuç alınamamasının ardından Cebaliye ve Gazze şehrinde yoğunlaşan çatışmaların, Refah milletvekilinin 4 korumasının kaçırılmasından sonra bölgenin bütününe yayılmasından endişe ediliyor. Dün geceden bu yana meydana gelen çatışmalarda 5 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı.

Gazze’de tarafların çatışmaları cadde cadde sürüyor. Hamaslıların yoğun olduğu Şeyh Rıdvan mahallesinin ana caddelerinden, El Cela caddesi üzerinde evlerin damlarında ve sokak aralarında mevzi alan Hamas ve El Fetihliler sık sık karşılıklı ateş açıyor.

Gazze şehri ve civarında caddelerde, alışveriş merkezlerinin yoğun olduğu yerlerde çatışmaların meydana gelmesi, aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda sivilin hedef olmasına neden oluyor. Yaralı konusunda kesin bilgi olmazken, onlarca kişinin yaralandığı ifade ediliyor.

Bu arada, El Fetihli Refah milletvekili Macid Ebu Şemmale’nin korumalarından 4 kaçırıldı Bunun çatışmaları Refah bölgesine de yayabileceğinden endişe ediliyor.

TevhidHaber

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: