Filistin Direniş Hareketlerinden Hamas’a Ortak Destek

Filistin direniş hareketleri Şam’da düzenledikleri ortak basın toplantısında Mahmud Abbas’ın aldığı erken seçim kararını şiddetle kınayarak bu kararın “kanun dışı” olduğunu vurguladı.

Basın toplantısında bir konuşma yapan Hamas Hareketi lideri Halid Meşal, “kanunlara aykırı olarak atılan her bir adımı hepimiz reddediyoruz; bu sadece Hamas’ın bir tavrı değildir. Bugün burada dile getirdiğimiz tutum, tarihi, gücü ve ağırlığı ile çok iyi bilinen 10 Filistin grubunun ortat sesidir” diyerek diğer Filistin direniş hareketlerinin de Hamas hükümeti’ne karşı yapılan sivil darbeye karşı çıktıklarını dile getirdi..

Filistin İslami Cihad hareketi lideri Dr. Ramazan Abdullah Şallah ortak basın açıklamasında yaptığı konuşmada Hamas ile El Fetih arasında bir anlaşmaya varılmasını isteyerek mahmud Abbas’ın erken seçim kararını “kanun dışı” olarak niteledi.

Filistin’in Kurtuluşu için Filistin Cephesi lideri Mahir Tahir basın toplantısında, haklı bir yanı ve meşruluğu olmadığı için erken seçim kararını reddettiklerini söyledi

Erken seçim ilanının gerçek Filistin uzlaşmasından uzak olduğunu ifade eden Tahir ulusal birlik hükümeti için görüşmelere yeniden başlanması çağrısında bulundu.

velfecr

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: