El Fetih’ten Haniye’ye Alçak Saldırı

İsmail Haniye’ye yönelik suikast girişiminde bulunan El Fetih militanları, Haniye’nin bir korumasını şehid ederken Haniye’nin oğlunu da yaraladı.

Hamas tarafından yapılan açıklamada, saldırının İsmail Haniye’ye yönelik olduğu belirtildi.

Katar, Suriye, İran ve Sudan gezilerinden döndükten sonra beraberinde getirdiği 35 milyon dolara el konulmasının ardından konvoyu ile birlikte Gazze’ye geçerken El Fetih’e bağlı güvenlik güçlerinin silahlı saldırısına uğrayan İsmail Haniye’nin konvoyunda 24yaşındaki bir koruması şehid olurken Haniye’nin 27 yaşındaki oğlu Abid el Harniye de yaralandı.

Hamas sözcüsü Fevzi Berhum alçak saldırı üzerine yaptığı açıklamada, “İsmail Haniye’ye yönelik suikast girişiminde Haniye’nin bir koruması şehid oldu” dedi.

Hamas mensuplarının El Fetih militanlarının saldırılarına karşılık vermesi sırasında onlarca kişi de yaralandı.

Filistin devlet başkanı Mahmud Abbas ise Filistin Haber ajansı WAFA’ya yaptığı açıklamada, İsmail Haniye’nin korumasının şehid olmasından “üzüntü” duyduğunu söyledi…

Gece yarısında Gazze mülteci kampındaki evine gelen İsmail Haniye, kendisine yönelik suikast girşimine ve bir korumasının şehid edilmesine tepki göstererek, bu suikast grişiminden siyonist İsrail rejimini sorumlu tuttu.

Haniye, doğrudan isim vermeyerek, “arabalarımıza doğrudan saldırıda bulunanların kimler olduğunu çok iyi biliyoruz, ve bunlara karşı nasıl hareket edeceğimizi de çok iyi biliyoruz” diyerek bu suikast girişiminin Filistin içindeki işbirlikçiler tarafından geçrekleştirildiğini ve bunlara karşı Hamas’ın gereken tavrı göstereceğini vurguladı.

Filistinli Bakana suikast girişimi

Diğer yandan İsrail işbirlikçisi ölüm mangaları, Filistin Hükümeti Tutsak Filistinlilerden sorumlu bakanı Vasfi Kabaha’nın arabasına silahlı bir saldırı düzenledi.

İki koruması tarafından kullanılan arabanın saldırıya uğradığı sırada Vasfi Kabaha’nın arabasında olmadığı açıklandı.

Bakan Kabaha, saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada, arabasının silahlı kişiler tarafından kovalandığını ve arabasındaki iki korumanın silahlı saldırıdan yara almadan kurtulduğunu belirtti.

velfecr

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: