İsrail’e dokunmadan kınadı

Javier Solana, Filistin’deki son olaylar hakkında kınama mesajı gönderdi. Ancak olaylardan sorumlu olan İsrail’i telaffuz etmedi

Javier Solana, Filistin’deki son olaylar hakkında kınama mesajı gönderdi. Ancak olaylardan sorumlu olan İsrail’i telaffuz etmedi.

AB Dış Politika Şefi Javier Solana, Filistin Başbakanı İsmail Haniye’nin korumasının öldüğü ve oğlu ile siyasi danışmanının yaralandığı olayları kınadığını açıkladı.

Filistin Başbakanı İsmail Haniye’nin Mısır’dan Gazze’ye girmek için gittiği Refah Sınır Kapısı’nda El Fetih ile Hamas destekçileri arasında çıkan çatışma ve meydana gelen olay, AB Dış Politika Şefi Javier Solana tarafından kınandı. Brüksel’deki AB Zirvesi kapsamında açıklamada bulunan Solana, “Ümit ediyoruz ki Refah’ta yaşanan karmaşa çok kısa bir zamanda aydınlatılır ve sınır yeniden herkese açılır” dedi.

Öte yandan yaşanan olayın ardından Haniye güvenli bir şekilde Gazze’ye ulaştı. Ancak olaylar sırasında Haniye’nin bir koruması hayatını kaybetmiş, aralarında oğlu ile siyasi danışmanın da bulunduğu 5 kişi yaralanmıştı.

TevhidHaber

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: