İşgalci İsrail

 
İşgalci  İsrail, Arap Ülkeleri ve İran’ı Ziyaret Eden Filistin Başbakanı İsmail Haniye’nin On Milyonlarca Dolar ile Filistin’e Dönmesini Engellemek Amacıyla Gazze ve Mısır Arasındaki Refah Sınır Kapısının Kapatılması Emrini Verdi.

Adının açıklanmasını istemeyen İsrailli bir yetkili, “Savunma Bakanı Amir Peretz, Haniye’nin beraberinde on milyonlarca dolarla Gazze’ye gelmesine engel olmak için Refah sınır kapısının kapatılması emrini verdi.” dedi.

Filistin Başbakanı Haniye, yaklaşık 10 gün önce, İran dahil olmak üzere bazı İslam ve Arap ülkelerini kapsayan yurt dışı gezisine çıkmıştı. Bu, Haniye’nin başbakan olduktan sonra çıktığı ilk yurt dışı ziyaretiydi.

Refah kapısını, AB gözlemcileri ve İşgalci İsrailli askerler denetliyor.

Refah Kapısının Kapanması Gerginliği Arttırdı

İşgalci İsrail Savunma Bakanı Amir Peretz’in Filistin Başbakanı İsmail Haniye’nin beraberinde Arap ülkeleri ve İran’dan topladığı on milyonlarca dolar ile Gazze’ye dönmesini önlemek üzere Refah kapısının kapatılması emrini vermesinin ardından Hamas taraftarları Refah Sınır Kapısı’nı bastı.

Görgü şahitleri, Hamas gurubunun askeri kanadına mensup 80 Filistinlinin Refah kapısına geldiğini ve binadaki bir odayı işgal ettiğini bildirdi.

FilistininSesi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: