El-Fetih’ten Abbas’a darbe çağrısı

El-Fetih’in parlamento grubu, Mahmud Abbas’ı Hamas Hükümeti’ni görevden almaya çağırdı.

Filistin’de El-Fetih’in parlamento grubu, Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ı İsmail Heniye başkanlığındaki Hamas Hükümeti’ni görevden almaya çağırdı.

El-Fetih parlamento grubu adına konuşan Abdülhamid El-Iyle, hükümetin güvenliği sağlamada başarısız olduğunu öne sürerek, milletvekillerini topluca istifaya davet etti.

Bu sabah Gazze kentinin batısındaki Er-Rimal semtinde Filistin İstihbarat subayı Baha Ba’luşe’nin aracına kimliği belirsiz kişilerce ateş açılmış ve olayda istihbarat subayının üç çocuğu ve 17 yaşındaki korumaları hayatını kaybetmişti.

Hayatını kaybedenlerin cenaze töreninden sonra olayı protesto eden göstericiler Gazze sokaklarında araç lastikleri yaktı ve dükkanlar kapatıldı.

Abbas soruşturma emri verdi

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas İçişleri Bakanlığı’ndan menfur bir cinayet olarak tanımladığı olayın soruşturulmasını ve faillerin yakalanması için gerekenin yapılmasını istedi.

Bu sabahki saldırıda hayatını kaybeden çocukların babası cenaze töreninden sonra yaptığı açıklamada olayı Filistin Yönetimi’ni hedef alan bir terör eylemi olarak tanımladı ve saldırının arkasında Filistin iç güvenliğini bozmak isteyen uluslararası planın olduğunu öne sürdü.

Filisitn istihbarat subayı Baha Ba’luşe Filistinli gruplardan herhangi birini suçlamaktan kaçınırken Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İçişleri Bakanı Said Sıyam’dan bütün birimlerin harekete geçirilerek faillerin yakalanmasını istedi.

filistininsesi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: