Hedef tam bağımsız Filistin’dir

 

Halid Meşal nihai hedefin bütün Filistin topraklarının tam bağımsızlığı elde etmesi olduğunu açıkladı.

Filistin Hamas Siyasi Büro şefi Halid Meşal Filistinli bütün grupların 1967 sınırları içinde kurulacak Filistin devletini desteklediğini ama nihai hedefin bütün Filistin topraklarının tam bağımsızlığı elde etmesi olduğunu açıkladı.

Meşal konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, Filistin”de İsrail duvarının kaldırılarak bütün Filistinli esirlerin serbest bırakıldığı, Filistinli mültecilerin topraklarına dönerek 1967 sınırları içinde Kudüs”ün başkent olacağı Filistin devletinin kurulmasını kabul ettiklerini belirtti.

Hamas ve diğer Filistinli grupların 1967 sınırları içinde kurulacak Filistin devletini kabullenmelerinin bu grupların zayıf olduğunu göstermediğini hatırlatan Meşal, hali hazırda ABD ve İsrail”in zayıfladığını çaresiz kaldığını ve Filistinlilerin isteklerine boyun eğmekten başka bir yollarının kalmadığını belirtti.

Meşal Suriye”de katıldığı Filistin Kurtuluş Örgütünün 39. kuruluş yıldönümü töreninde ABD ve İsrail”in iddia ettikleri gibi bölgede kan dökülmesini istemiyorlarsa Filistin halkının Arap ve İslam dünyasının isteklerine boyun eğmesi gerektiğini ve zamanın onların lehine işlediğini düşünüyorlarsa büyük hata yaptıklarını söyledi.

TevhidHaber

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: