ABD’nin, Hamas’ı sindirme planı

 

Amerikan Kongresi, Siyonist İsrail’i tanımadığı ve direnişten vazgeçmediği sürece ABD’nin Hamas’a yardım etmesini yasaklayan ve Hamas’ın tecrit edilmesini öngören kanun tasarısını kabul etti.

Amerikan Temsilciler Meclisi’nde açık oylamayla kabul edilen tasarı, Hamas’ın Siyonist katil İsrail ile geçmişte imzalanan anlaşmaları tanımasını da öngörüyor.

Kanun metni, bu istekleri kabul etmeyen Hamas idaresinde olduğu sürece Filistin yönetimi üyelerine vize verilmesini de yasaklıyor.

Kongre’de kabul edilmesinden sonra ABD Başkanı George Bush’un imzalamasıyla yürürlüğe girecek olan kanun, gıda, su ve ilaç gibi insani yardım malzemelerinin ve Filistin lideri Mahmud Abbas’ın “görevlerini yerine getirmesine yardımcı olacak” türden yardımların yapılmasına ise izin veriyor.

Amerikan yönetimine ulusal güvenliği adına Kongre tarafından konulan yasaklamaların çerçevesinin belirlenmesine olanak sağlayan kanunu savunan Cumhuriyetçi Ileana Ros-Lehtinen, Hamas’ın Ocak 2006’daki seçim zaferini ise “Bölgeye güvenlik ve barış getirmek için sarf edilen çabalara vurulan darbe” olarak niteliyor.

TevhidHaber

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: