İşgale karşı direniş sürecek

Filistin Başbakanı İsmail Haniye, Suriye’nin başkenti Şam’da Filistinli örgüt temsilcileriyle bir araya geldi.

 

Filistin Başbakanı Haniye, örgüt temsilcileriyle ulusal birlik hükümeti kurulması ve Filistin’e uygulanan ambargonun kaldırılması üzerinde anlaştı.
Toplantının ardından Başbakan Haniye, Hamas hareketi lideri Halid Meşal ve Filistinli örgütlerin sözcüsü Filistin’in Kurtuluşu İçin Halk Cephesi – Genel Komutanlık Başkanı Yardımcısı Talal Naci bir basın toplantısı düzenledi.
Filistinli örgütlerin ulusal bir tavır sergilediğini ifade eden Haniye, “Biz hükümet olarak Filistin halkına uygulanan ambargonun kaldırılması, işgale karşı direnişin sürdürülmesi, bağımsız Filistin Devleti kurulması, Filistin iç çatışmasının önlenmesi ve mültecilerin diyarlarına geri dönme hakkına bağlı olduğumuzu vurguladık” dedi.
Talal Naci de, demokratik seçimlerle iş başına gelen Filistin hükümetinin sadece Hamas hareketinin değil tüm Filistin halkının olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Filistinli örgütler, Başbakan Haniye’nin ulusal birlik hükümetinin kurulması çabalarını destekliyor. Filistin hükümetine uygulanan baskıları kınıyoruz. Ayrıca Filistin Kurtuluş Örgütü’nün (FKÖ) yeniden yapılandırılması gereği üzerinde görüş birliğine vardık.”
Ulusal birlik hükümetinin bir an önce kurulmasını istediklerini ifade eden Meşal ise, “Hamas ve Filistinli örgütler olarak Filistin’e uygulanan ambargoyu siyasi bedel ödemeksizin kırma üzerinde hemfikiriz. Arap ülkeleri ve bazı uluslar arası taraflar, ambargonun kırılması için çaba harcamaktadır. İsrail ve Amerika’nın iç işlerimize karışmaksızın ve herhangi bir önkoşul olmaksızın ulusal birlik hükümetinin kurulmasını istiyoruz” diye konuştu.

TevhidHaber

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: