Hamas’tan Türkiye Halkına Teşekkür ve Rica

 

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın Suriye temsilciliği aracılığıyla Kudüsyolu’na iletilen mesajda Türkiye halkına teşekkür edilerek, var olan kopmaz bağın daha da kuvvetlendirilmesi ve bu çerçevede her türlü çalışmalara destek olunması istendi.


 
Mesajda, “süregelen amborgo neticesinde büyük mağduriyetler yaşayan, mazlum Filistin halkını, zalim güçlere karşı direnişlerinde yalnız bırakmama adına yoğun çalışmalar sergileyen kurum ve kuruluşların, sosyal-kültürel her türlü faaliyetlerini tebrik ve takdir ediyor, bu fedakar çalışmalardan güç alıyoruz.” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi. ” bu açıklama Türkiyeli kardeşlerimize (Allah onları korusun ve gözetsin) bizlerden bir teşekkür ve Kudüs’ün özgürlüğü için yaptığınız bu bereketli çalışmaların devamlı olması adına bir ricadır.” Ayrıca “Biz Filistin halkına ve onun, baskıcı siyonist politikaya karşı verdiği mücadelesine her zaman destek veren ve yanında olan Türkiye halkıyla daima dayanışma ve işbirliği içinde olduğumuzu bildiriyoruz.” denilerek, Filistin için yapılan çeşitli etkinliklere devam edilmesi ve Filistin-Türkiye bağının kuvvetlendirilmesi istendi.

Kudüs Yolu – TevhidHaber

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: