Olmert uyardı

Siyonist İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Filistinli mücahidleri ateşkesin ihlalinin devam etmesiyle ilgili uyardı.

Siyonist İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Filistinli mücahidleri ateşkesin ihlalinin devam etmesiyle ilgili uyardı.

Gazze Şeridi’nden fırlatılan 1 roketin Negev bölgesindeki boş bir alana düşmesinin ardından Olmert, “İsrail’in süresiz bir şekilde kendini dizginlemeyeceğini” belirtti.

Olmert’in ofisinden yapılan açıklamada, “Başbakan ateşkesin devam eden ihlalleriyle ilgili olarak endişelerini dile getirdi ve roket saldırıları devam ederse İsrail’in kendini daha fazla dizginlemeyeceği konusunda uyarıda bulundu” ifadeleri yer aldı.

Üst düzey bir hükümet yetkilisinin verdiği bilgilere göre, Savunma Bakanı Amir Peretz de haftalık kabine toplantısında, ateşkesi güçlendirmek için tepki vermediklerine dikkat çekerek, Filistinliler’in taahhütlerini sürdürecek güçlerini kanıtlamaları gerektiğini vurguladı.

Filistin ile İsrail arasında yapılan ateşkes, İsrail’in askerlerini Filistin topraklarından çekmesini, Filistinli mücahidlerin ise roket saldırılarını durdurmasını öngörüyor.

Filistinli mücahid gruplar, İsrail ve Filistin arasında varılacak bir ateşkesin Batı Şeria’yı da kapsaması gerektiğini savunarak, İsrail’in Batı Şeria operasyonları sona erene kadar saldırılara son vermeyi reddediyor.

Şimdi İsrail Başbakanı Ehud Olmert, ‘ordunun sabrının sonsuza kadar sürmeyeceği’ uyarısında bulundu.

Gazze’de ateşkes, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı George Bush ve Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’ın bölgeye yaptıkları ziyaretin hemen öncesinde sağlanmış, bunun hemen ardından da İsrail Başbakanı Olmert, iyimser bir tutum içeren bir ‘siyasî çizgi’ konuşması yapmıştı.

TevhidHaber

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: