“İsrail Cehennem Çukuruna Doğru Gidiyor!”

Siyonist Rejim başbakanı Ehud Olmert’in Filistin direnişi karşısında geri adım atmasını sindiremeyen hükümet ortağı aşırı yahudi “Israel Beiteinu” Partisi başkanı Avigdor Liberman, Olmert’in Filistin’e taviz verdiğini iddia ederek, “İsrail’e yönelik şiddet, Gazze’ye silah sevkiyatı ve terör örgütleri tam anlamıyla ortadan kalkmadıkça ve tüm silahlarına el konulmadıkça” Başbakan Ehud Olmert’in uygulamalarına muhalefet edeceğini açıkladı.

Liberman, Olmert’in açıklamalarını “boş ve safça bir açıklama” olarak niteleyip “Eğer hükümet bu yönde bir adım atacak olursa, biz de harekete geçeceğiz. Biz hesapsız ve aceleyle yapılan işleri önlemeye çalışıyoruz” şeklinde Olmert’i uyardı.

Diğer yandan İsrail Savaş Bakanı ve İşçi Partisi Başkanı Amir Peretz de, Başbakan Olmert’in açıklamalarının arkasında durduğunu belirterek Olmert’i destekleyeceğini ve onunla birlikte savaşı durduracaklarını açıkladı.

Peretz “Dertleri sadece servet edinmek olan kişiler var aramızda. Fakat ben bütün gayretimle işbirliği ve sorumluluk atmosferi oluşturmaya çalışıyorum. Bizim günlerimizi boşu boşuna ve anlamsız politik tartışmalarla harcamaya lüksümüz yok” diyerek İsrail hükümeti ve parlementosu içindeki derin çekişmeyi su yüzüne vurdu.

Sağcı Likut Partisi sözcüsü ise, Olmert’i Filistinliler karşısında uysal ve yumuşak durmakla ve Filistinlilere istediklerini vermekte çok aceleci olmakla suçladı.

Likut Partisi sözcüsü Olmernt’in son açıklamalarını “Bu, Olmert’in liderlikten yoksun oluşunun savrulmalarından başka bir örnektir” diyerek Olmert’in İsrail’i yönetecek kapasitede olmadığını ileri sürdü.

Başka bir milletvekili Zvi Hendel ise ağır bir dil kullanarak Başbakan Olmert’ten hiç bir umudunun kalmadığını “hiç bir dürüstlüğü ve güvenirliliği olmayan birisinden hiç bir umudum ve beklentim yoktur” diyerek siyonist rejim yönetimi hakkındaki karamsarlığını dile getirdi.

Hendel Olmert’e yönelik eleştirilerini daha da ağırlaştırarak “Olmert, yahudi yerleşimcileri çıkarma ve bir terör devleti yaratma noktasında düşmana söz veren utanmazın biri” diyerek “Ümit ederim ki Liberman ve Şaş Partisi başkanı Eli Yishai seçmenlerine ihanet ederek Olmert’in kabinesinden ayrılırlar” sözleriyle koalisyon ortağı Liberman’ın hükümetten ayrılmasını istedi.

Yahudi Ulusal Cephe Partisi başkanı Baruch Marzel Olmert’i “hain ve geri zekalı” olmakla tanımlayıp “Bir adamın kendi hatalarından ders almaması ve İsrail’i cehennem çukuruna doğru sürüklemesi karşısında şaşırmamak mümkün değil” diyerek Olmert’in siyonist rejimi cehenneme doğru götürdüğünü ileri sürdü.

isra-der

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: