Hamas: Yakında gelişmiş roketlerimizi kullanacağız

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde savaşçılarının Gazze civarındaki İsrail hedeflerini çok iyi tanıdıklarını belirterek şu an sahip oldukları roketleri geliştirmekte olduklarını söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin haberine göre İsrail’i roket saldırılarını durdurabilmek için Gazze’ye yönelik saldırılar konusunda uyaran Ebu Ubeyde, “Siyosnist yetkililer, Gazze’ye düzenlenecek her türlü saldırının sonuçlarına katlanacaklar. Siyonist rejim şunu bilmelidir ki Gazze’ye yönelik saldırılar roket saldırılarını durdurmayacak, tersine bu saldırıları iki katına çıkaracaktır” dedi.

İsrail’den, fırlattıkları roketleri durduramadıklarını itiraf etmesini isteyen Ebu Ubeyde, İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın yaptıkları roketleri geliştirmekte olduğunu ve bu roketlerin kendileri tarafından yapıldığını, ithal olmadığını söyledi.

Kassam roketlerinin Gazze’ye dışarıdan kaçak yollarla sokulmadığını ve bunların kendi mühendisleri tarafından üretildiğini de belirten Ebu Ubeyde, roketlerde kullanılan patlayıcılarla ilgili olarak da “biz artık TNT kullanmıyoruz, kendi ürettiğimiz patlayıcı maddelerden yararlanıyoruz” dedi.

Yakında yeni geliştirdikleri roketleri kullanmaya başlayacaklarını söyleyen Sözcü, “Yakında Askalan’ı ve 1948 topraklarında yer alan diğer Siyonist hedefleri vuracağız” dedi.

saafonline

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: