Filistinli ninenin şehadet eylemi

Fatma Ömer en-Neccar şehadet eylemi düzenlemeden önce çekilen ve Hamas tarafından yayınlanan bir video kasette yaşlı kadın, bu eylemi, İsrail cezaevlerindeki tutuklu Filistinli mahpuslara ve Filistin Başbakanı İsmail Haniye’ye adamak istediğini söyledi.

Videoda siyah bir bomba kuşağı dolamış M-16 tüfeği takmış olarak görünen en-Neccar, ”Kendimi Allah’a ve ülkeme kurban ediyorum” dedi. AP Ajansı’nın 64, Reuters Ajansı’nın ise 57 yaşında olduğunu duyurduğu Fatma en-Neccar’ın ailesi, İsrail’e karşı şehadet eylemi düzenlemeye çalışan ilk büyükanne olan kadının 9 çocuğu ve yaklaşık 41 torunu olduğunu açıkladı.

En-Neccar’ın 31 yaşındaki oğlu Fuat, Reuters’a verdiği demeçte, annesiyle gurur duyduğunu söyledi. Kızı Fethiye de, annesinin neden böyle bir eylemi düzenlediğini anlatırken ”Onlar (İsrail askerleri) evimizi yıktı.

Benim oğlumu, onun torununu öldürdü. Bir diğer torun, bacağı kesik tekerlekli sandalyede. Annemle camiye gittik, şehitlik bekledik” demişti. Fatma en-Neccar, dün Cebaliye mülteci kampı yakınlarında yaptığı eylemde 2 İsrail askeri de yaralanmıştı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: