Kassam Füzeleri Yahudi Kentlerini Hallaç Pamuğuna Çevirdi

Siyonist işgalcilerin katliamlarının intikamını almak için yahudi kentlerini füze yağmuruna tutan Filistinli mücahidler bu akşam vakitlerinde Sderot kentinde iki füze daha atarak biri ağır dört İsrailliyi yaraladı.

Füzelerin kent merkezine düşmesiyle kentte sürekli siren sesleri çalarken, yapılan anonslarla halkın sığınaklara girmesi istendi.

Sederot’a yağan füzeler kenti hallaç pamuğuna çevirirken güvenliğin kalmadığı gerekçesiyle okullarda eğitime ara verildi.

İsrail askeri birliğine saldırı

İzzeddin el Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklamada, Gazze’nin Mısır sınırındaki Refah bölgesinde akşem vakitlerinde bir İsrail birliğine saldırı düzenlendiği açıklandı. Operasyonun ayrıntıları ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın lideri Halid meşal, siyonistlerin Beyt Hanun’daki vahşi katliamının ardından Şam’da yaptığı açıklamada, “siyonistlere sözle değil eylemle cevapvereceğiz. Bütün direniş güçlerimiz siyonist düşmanak karşı her türlü operasyonu yapmakta serbesttir” demişti.

Aynı şekilde Filistin İslami Cihad hareketi de yaptığı açıklamada Beyt Hanun katliamından dolayı siyonistlerin ağır bir bedel ödeyeceğini belirtmiş, siyonibt hedeflere yönelik füze saldırılarının yanısıra, Kudüs tugayları’na mensup Gazze İslam Üniversitesi öğrencisi 18 yaşındaki Mirfad Mesud siyonist işgal askerlerine karşı Gazze’de bir şehadet operasyonu gerçekleştirmişti.

Filistinlilerin bu yoğunlaşan füze saldırıları karşısında sendeleyen siyonist İsrail rejimi başbakanı Olmert ve Savaş Bakanı Peretz yaptıkları açıklamalarda, Filistinlilere yönelik ağır bir saldırı başlatacaklarını belirtti.

Siyonistlerin Beyt Hanun katliamı ve Filistinlilerin sarsıcı intikam operasyonlarıyla birlikte, siyonist rejime yönelik direnişin yeni bir merhaleye girdiği, siyonist hedeflere yönelik şimdiye kadar kullanılmayan daha ağır silahlarla operasyonlar gerçekleştireceği söylenmektedir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: