“İran’ın Nükleer Programı İsrail’i Yok Etmek İçindir”

İran İslam Cumhuriyeti’nin nükleer enerji alanında tam bir kararlılıkla yoluna devam etmesi İsrail’deki paniği daha da artırdı. Siyonist rejim başbakanı Ehud Olmert, İran’ın nükleer programının İsrail’i yok etmek için olduğunu belirterek Nazi Almanyasında yahudiler nasıl büyük bir soykırım yaşadılarsa…

…şimdi de İran’ın İsrail’e karşı aynı tehdidi oluşturduğunu söyleyerek İran İslam Cumhuriyeti’ni Hitler yönetimine benzetti.

Almanya’daki Holocaust’ın yıldönümü merasimlerinde konuşan siyonist İsrail başbakanı Olmert, İsrail’in ortadan kaldırılmasını isteyen bir yönetim ile ilişkilerini sürdüren devyetleri de eleştirerek “biz, 1930’larda dünyanın değişik bölgelerinde -yahudilere karşı- duyduğumuz sözlerin bir benzerini tekrardan işitiyoruz” dedi.

“Olmert İslami İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın “İsrail haritadan silinmelidir” sözüne atıfta bulunarak “Biz ilk olarak büyük bir devletin devlet başkanından kendi amaçlarınınİsrail’in haritadan silinmesi olduğu şeklindeki sözlerini açıkca işitiyoruz. Ve bu devlet hala daha BM’nin yasal bir üyesi olmaya devma edebiliyor. Diğer yandan dünyanın birçok ülkesi de bu devletin başkanını kabul etmekte bir beis görmüyor. Bunun ötesinde buna karşı hiç bir şey de yapmıyor.” dedi.

İran’ın nükleer enerji programının çok sıkı ve güvenli bir şekilde sürdürüldüğünü belirterek “İran nükleer programı İsrail’i yok etmek içindir” dedi.

Siyonist İsrail rejiminin bu açıklamaları, İran İslam Cumhuriyeti’nin nükleer enerji çalışmalarını genişletme kararı aldığını açıklamasının ardından geldi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: