Kukla Suud rejimi İsrail’e hizmet ediyor

Haremeyn işgalcisi Suud rejimi, Arabistan’ın güneyindeki Qatif bölgesinde Hizbullah’ı destekledikleri gerekçesiyle 4 müslümanı daha tutukladı. Aynı bölgede Hizbullah ile İsrail arasındaki savaş sırasında Hizbullah’ı destekleme yürüyüşüne katılan 7 müslümanı tutuklayan Suud güvenlik kuvetleri….

Hizbullah’ı destekleme yürüyüşüne katılan 7 müslümanı tutuklayan Suud güvenlik kuvvetleri siyonist İsrail rejimine hizmette kusur etmemeye çalışıyor. İsrail işgal güçleri Gazze ve Batı Şeria’da Filistinli müslümanları esir alırken, Suud rejimi de İsrail işgal güçlerine karşı savaşan Hizbullah’ı destekleyenleri tutuklamayı sürdürüyor.

Bilindiği Üzere Suud rejimi, Hizbullah’ın iki siyonist askeri esir almasıyla başlayan Hizbullah-İsrail savaşı sırasında Hizbullah’ı “maceracılık ve provakasyon” yapıp bölgenin güvenliğini tehlikeye atmakla suçlamıştı.

Adının açıklanmasını istemeyen bir görgü tanığının ifadelerine göre; Arabistan’ın güneyindeki şii müslümanların yaşadığı Qatif bölgesinde Ramazan ayı münasebetiyle düzenlenen bir merasimde Hizbullah bayrağı taşıyan ve hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah’ı övücü sloganlar atan iki müslüman Suud güvenlik güçleri tarafından tutuklandı.

Suud Güvenlik güçleri yine Hizbullah’ı desteklediği gerekçesiyle bir hayır kurumun başkanı olan Müslim el Dar isimli müslümanı tutukladı.

Aynı şekilde Suud güvenlik güçleri, evinin duvarına Seyyid Hasan Nasrallah’ın posterini asan Muhammed Ebu Abdullah adlı sünni bir müslümanın evine baskın yaparak onu tutukladı.

Hizbullah’ın siyonist İsrail ordusuna karşı elde ettiği zafer sonrasında Suudi Arabistan’daki Şii-Sünni müslümanların Hizbullah’a olan desteğinin artması ABD-İsrail işbirlikçisi Suud yönetiminde endişe yaratmaya başladı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: