Filistin Kan Gölüne Döndü: 23 Şehid, Onlarca Yaralı

Siyonist işgal güçlerinin üst üste yaptığı katliamlar sonucu Filistin tam bir kan gölüne döndü. Cebalya ve Zeytun bölgelerinde şehid edilen Filistinlilerin sayısı 23’e ulaştı. Ramazan ayını kan ve göz yaşı ile geçiren Filistinliler ise siyonistlerin tüm saldırı ve katliamlarına karşı direnişlerini sürdürüyor.

Siyonist işgal güçlerinin şehid ettiği Filistinli müslümanların 12 tanesi İzzeddin ElKassam birliklerine bağlı mücahidler. Siyonist işgal ordusundan yapılan açıklamalarda şehid edilen Filistinliler İsrail kentlerine yönelik füze saldırıları düzenleyen El Kassam mücahidleri.

İki gün içinde 23 Filistinliyi şehid edin siyonist işgal ordusu, Filistinlilere yönelik süren 72 saatlik operasyonlarını tamaladıklarını açıkladı.

Daha öncçeki operasyonlarıda savaş helikopterleri kullanan siyonist işgal güçleri son operasyonlarda Amerikan yapımı F 16 savaş uçaklarını kullandığı açıklandı. İsrail savaş uçakları Filistinlilerin evlerine, toplu bulundukları yerlere ve mücahidlere yönelik 1 ton ağırlığındaki bombaları kullandı.

Beyt Lahiya’da Filistinlilere yönelik yapılan saldırıda havadan karaya 5 füze kullanıldı ve 8 Filistinli şehid edildi.

siyonist işgal güçlerinin savunmasız Filistinlilere yönelik peşpeşe sürdürdüğü yoğun saldırılar karşısında hiç bir itiraz sesi yükseltmeyen Arap rejimlerine ve uluslararası kamuoyuna Hamas hareketinden sert tepki geldi.

Hamas hareketi’nin Gazze sözcüsü Fevzi Barhum yaptığı açıklamada, uluslararası kamuoyu ve arap rejimlerinin siyonist katliamlar karşısında tepkisizlik ve sessizliğinin utanç verici olduğu belirtildi.

Siyonist işgal ordusunun kanlı cinayetleri bu son saldırılarla birlikte bir kez daha İsrail işgalinin çirkin yüzünü ortaya koymuştur ve bu da siyonist rejimin anlayacağı tek dil şiddet ve ken dilidir” diyen Fevzi Barhum bu arada siyonist rejimin tanınmasını isteyenleri kastederek “Gazze’de dökülen Filistinli kanları, Filistin halkının siyasi ilkelerine ihanet edenler için de büyük bir utançtır ve onlar şehidlerimizin kanlarına ihanet etmektedirler” dedi.

Bu arada Batı Şeria’daki Nablus üniversitesi öğrencileri elerinde Kur’an-ı Kerim tutarak Hamas hareketine destek gösterisi düzenledi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: