Filistinli’lerin yüzde 60’ı İsrail’i tanımaya karşı

Filistin’de yapılan bir kamuoyu araştırmasının sonuçlarına göre Filistinlilerin yüzde 66’sı İsrail’in tanınmasına karşı çıkıyor.

Londra’da yayınlanan Şarku’l Evsat gazetesinin haberine göre Siyaset ve Kamuoyu Araştırmaları Merkezi adlı Filistinli bir kurumun yaptığı ankete verilen cevaplar, Filistinlilerin üçte ikisinin ABD ve Batı baskılarına rağmen Hamas hükümetinin İsrail’i tanımaması gerektiğini ortaya koyuyor.

Batı Şeria Ve Gazze’de bin 200 kişi üzerinde gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre Filistinlilerin yüzde 66’sı Hamas hükümetinin İsrail’i tanımasına karşı çıkıyor.

ABD ve Avrupa, Filistin Yasama Meclisi seçimlerinden zaferle çıkarak hükümeti kuran Hamas’a İsrail’i tanımasını şart koşarak Filistin’e yönelik ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.

Hamas, yaşanan ekonomik bunalımın sebep olduğu insani dramın aşılabilmesi için ulusal birlik hükümeti kurulmasını önermiş, diğer Filistinli gruplarla bu konuda görüşmeler sürdürülürken, Hamas’ın İsrail’i tanımayacağı yönündeki açıklamaları üzerine Filistin Özerk Yönetimi lideri Mahmud Abbas, görüşmeleri durdurma kararı almıştı.

saafonline.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: