Hizbullah’tan Hükümete İstifa Çağrısı

Hizbullah, İngiltere Başbakanı Tony Blair’i davet edip karşılaması dolayısıyla Lübnan hükümetini şiddetle eleştirirken, Blair’ın bir önce Lübnan’da ayrılmasını istedi.

Katar’dan yayın yapan el-Cezire televizyonunun haberine göre Beyrut’un güneyinde binlerce kişinin katıldığı gösteride, İngiltere Başbakanı Tony Blair ve onu karşılayan Lübnan Başbakanı Fuad Senyora protesto edildi.

Hizbullah’ın Lübnan parlamentosundaki üyesi Ali Ammar, gösteride yaptığı konuşmada Blair’ı “katil” olarak nitelendirirken, Hizbullah’ın meclisteki bakanları ve Emel hareketi kurmayları Lübnan’a gelen İngiltere Başbakanı’yla görüşmediler.

 

İngiltere Başbakanı Tony Blair, savaş boyunca ateşkes isteminde bulunmadığı gibi, İsrail’e savaş mühimmatı taşıyan ABD uçaklarına havalimanlarını açmıştı.

 

Hükümet ve Blair aleyhine düzenlenen gösteride konuşma yapan Ali Ammar, Sinyore hükümetine güvenilemeyeceğini, Lübnan’ın bir milli uzlaşı hükümetine ihtiyaç duyduğunu belirtti.

 

Hizbullah’ın silahı konusuna da değinen Ali Ammar, Hizbullah’ın silah bırakamayacağını ve silahların Hizbullah’ın elinde kalacağını söyledi.

 

Kaynak

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: