İsrail Gazze’yi yine bombaladı

İsrail ordusu bu sabah Gazze şeridindeki Cibaliye kampındaki bir eve ve Gazze’nin kuzeyine yeni bir hava saldırısı başlattı. İşgal kuvvetlerinden yapılan açıklamaya göre silah imalathanesi olarak kullanıldığı iddia edilen evde Filistinliler bulunmaktaydı. Öte yandan Filistinli kaynaklardan alınan bilgiye göre, bombalan evde el-Aksa Şehitleri Tugayı’na mensup kişiler bulunmaktaydı ve saldırı neticesinde iki kişi yaralandı.

Bölge sakinleri İsrail tarafından gelen birkaç tankın Gazze’nin kuzey-doğusundaki Cibaliye kampına doğru gittiğini söyledi. Diğer taraftan İsrail’in peş peşe gerçekleştirdiği tutuklamalar neticesinde büyük bir zaafa uğratılan Hamas hükümeti de öğretmenlerin gerçekleştirdiği protesto eylemlerinden dolayı zor günler yaşıyor. Birkaç aydır maaşlarını alamayan öğretmenler genel bir greve gitmiş ve bu grevin Hamas hükümetine karşı olmadığını açıklamışlardı.

Bütün dünyanın Lübnan’a ve İran’ın nükleer projesine odaklandığı şu sıralarda Filistin’de ve özellikle de Gazze şeridinde tam bir insanlık dramı yaşanmakta ve bu dram bir çok batılı ülke tarafından görmezden gelinmekte.

kaynak

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: