Filistin’de katliam devam ediyor

Filistin’de işgal ve katliamlar sürüyor. Dün biri çocuk 3 Filistinli siyonist saldırganlarca katledilirken, bugün ise İzzettin El Kassam Tugaylarına bağlı 3 mücahid çıkan çatışmada şehid edildi, çatışmada düşmanın zayiatı hakkından henüz sitemize bir bilgilendirme ulaşmadı. Şehid olan mücahidlerin isimleri şöyle: Mühendis Şadi Huseyn (28), Mühendis Ahmet Mustafa (25), ve Cebir Muhammed Yasin (20). Filistin Halkının işgale karşı direnişi de devam ederken, Siyonistlerin Gazze kuşatması ve sivillere karşı saldırıları da durmak bilmiyor. Bilindiği üzere Hamas Hükümetinin kurulmasından sonra Siyonist Terör Rejimi, Filistin’e yönelik saldırılarını arttırmış, deniz kıyısında piknik yapan Filistinli bir ailenin katledilmesiyle daha da artan gerginlik, Mücahidlerin Refah sınır kapısının doğusundaki bir karakola düzenledikle “Dağıtan Hayalet” isimli operasyonla devam etmişti. Operasyonda iki siyonist asker öldürülürken, Gilad Şalit isimli bir asker de esir alınmıştı. Esir askerini bahane eden Siyonist Rejimin, askerinin esir tutulduğunu iddia ettiği Gazze’yi kuşatma altında tutmaya başlamıştı.

İşgal ordusunun söz konusu operasyonlarının başlangıcından bu yana, onlarca Filistinli hayatını kaybetti, Gazze’de ve Batı Şeria’da pek yerleşim birimi ağır hasar gördü. En son, Han Yunus Kampında bir eve düzenlenen hava saldırısında, siyonistlerin “El Aksa Şehidleri Tugayı” üyesi olduklarını iddia ettiği, bir baba ve oğul şehid oldu. Gazze’de abluka şartları daha da ağırlaşırken, bölgeye insani yardımların ulaşmasının önündeki engeller sebebiyle de binlerce masum ve korunmasız zor şartlarda hayatını devam ettirmek zorunda.

Bölgede, Siyonist İşgalcilerin baskı ve tahakkümüne karşın, Filistinli Direniş Gruplarının saldırıları da, direnişin stratejik hedeflerine uygun bir şekilde sürüyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: