Alanya Belediyesi pankarta kızdı!

Alanya’da camına İngilizce olarak ‘Çocuk Katili İsraillilere Satış Yapılmaz, Giriş Yok’ yazılı pankart asan giyim mağazasına belediye tarafından ceza kesilecek. Cezanın tutarı, yapılacak encümen toplantısında belirlenecek.
Antalya’nın Alanya İlçesi’nde, çalıştığı Laderhause adlı deri ürünleri mağazasının vitrinine İngilizce olarak ‘Çocuk Katili İsraillilere Satış Yapılmaz, Giriş Yok’ yazılı pankart asan 48 yaşındaki Salim Altun’a Anavatan Partili Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu sert tepki gösterdi. Konunun belediye encümen toplantısında gündeme gelmesi üzerine Sipahioğlu, İsrail basınında da geniş bir şekilde yer bulan bu olayın turizme zarar verdiğini savundu. Sipahioğlu, “Sonuçta turizm gelirine ihtiyacımız var. Gelen turiste nerelisin deme lüksüne sahip değiliz. Bu tür davranışlar son derece yanlış. ‘Ruslar Çeçenlerle savaşıyor gelmesin, Sırplar gelmesin, eski komünizm ülkeleri gelmesin’ dememeliyiz.

Devletlerarası ilişkilerin, savaşların veya mücadelelerin insanlara yansıtılarak, ‘sen giremezsin’ deme gibi bir lükse, insan olarak böyle bir hakka sahip değiliz. Bunlar doğru değil” diye konuştu.
Alanya’ya deniz yoluyla yüzlerce İsrailli turistin geldiğini hatırlatan Başkan Sipahioğlu, “Bu paraya Alanya’nın ve esnafımızın ihtiyacı var. Bu tür davranışlarla zararı kendimize veririz. Burada on binlerce insan bu sektörden ekmek yiyor” dedi.

Sipahioğlu, pankartı asan işyerine cezai işlem uygulanacağı, ceza miktarının da gelecek hafta yapılacak encümen toplantısında belirleneceğini söyledi.

Milliyet Gazetesi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: