Şinasi Başaran’ın Mektubu

Ey Filistin !…

Şeytanı taşlayan Hacer’ in eli, mü’minlerin yüreği, peygamber (SAV)’in müjdesi istikbal neslinin diyarı Filistin. Ebrehe’nin korkulu rüyası, Ebabil kuşağı yiğit çocuklar. Selam size. Şeytana taş, insanlığa gül atanlar, cennet karşılığı canlarını satanlar. İntifada ile Siyonizm’in çanına ot tıkayan, hesabına su katanlar. Melekler ordusu merhaba. Cihadınız mübarek, zaferiniz kutlu olsun.

Ey dünkü ilimiz, Edirne’miz, Diyarbakır, Urfa’mız. Ey Kudüs, Ey Mescid-i Aksa!.. İlk kıblemiz ve haremimiz, Peygamberimiz (SAV)’in emaneti, o büyük mucizenin, Mirac’ın ilk durağı, mekanı sensin. Çok acılar çektin, masum ve mahzunsun. “Haçlı Seferleri”ni teşvik etmek yetmiyor, seni yıkmak istiyor, enkazını düşlüyor, secde edenlerini vuruyor, öldürüyorlar. Direnen çocukların kolları taşla kırılmakta, bebeklere kurşun sıkılmaktadır. Selam sana, selam sana ey Mescid-i Aksa, sana sahip çıkana, şanlı direnişine, uğrunda ölmesini bilene de selam. Müjde bekleyene, güzel günlerin için yaşayana, gün sayan mü’minlere selam olsun.

Ey İsrail !..

1897’de Basel’de toplanan Siyonist Kongre’nin ürünüsün. Kurulabilmen için Sultan II. Abdulhamid’in azledilmesi, Osmanlı’nın yıkılması gerekiyordu. 2 Kasım 1917, İngiltere’nin “Balfour Deklarasyonu” ve himayesiyle “A” ülkesi, “B” ülkesini, “C” halkına, yani size hediye etmişti. Müslümanların elinde 1000 yıllık sulh ve selamet şehri Kudüs barut kokmaya, kan sızmaya başladı. 29 Kasım 1947’de ve BM’nin kararıyla ikiye bölünen Filistin topraklarında “Küçük İsrail” i kurmuş oldunuz. 1500 Yıllık İslam beldesini “Ebedi Başkent” olarak ilan, kabul etmeyenleri ‘hakkınızı çiğnemek’ le itham ettiniz. Zulmünüz arttıkça topraklarınız genişledi, resmi sınır belirlemediniz. Nihai hedefiniz “Büyük İsrail”i kurmak, Anadolu topraklarını da çiğnemektir. Bütün mason locaları, finans kapital ve uluslararası kuruluşlar sizinle, Allah (CC)’ da bizimledir. Sonuç mu ? Bekleyiniz, görünüz.

Ey Dünya !..

Hukuku, insan hakları ve BM’iyle körler, sağırlar ve dilsizlerin, yürekleri kayalara taş çıkartacak kadar katıların dünyası. Küresel düzen diye yeryüzünü ateşe verenler. Güç karşısında insanlaşan, güçlü olduğunda eli sopalı gezen, güce tapanlar. Kalabalıklar, boş gözlerle etrafına bakınan, sessiz duran, sırasını bekleyen kurbanlıklar. Ve siz yöneticiler, İsrail lobilerine muhtaç olan, ekonomilerini İMF’ye teslim edip çıkarlarını onlarla bütünleştirenler. Stratejik ittifakınız, dostluğunuza devam ediniz. İsrail’i gerçek yüzüyle tanıyacağınız günler gelip çattığında geç kalan sizler olacaksınız.

Ey Anadolu !..

1000 Yıl canınla koruduğun, hukuk ve barışla süslediğin Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın hamisi, sahibi ve sorumlusu sensin. Her inancın güvenip sığındığı “Emin Belde” sensiz her gün kan ağlar. Gel koca millet, şefkatin, cesaret ve şecaatinle gel. Kıblene kasteden, yıkmak isteyenler gür sesin, hayat veren nefesinle sinecek. Ölmediğini, hayatta ve diri olduğunu, ayağa kalkabildiğini göster ki, mescidin gülsün, çocuklar ölmesin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: