Hizbullah’tan İsrail’e 100 füze

Hizbullah, Güney Lübnan’dan İsrail’e bugün 100 kadar füze gönderdi. İsrailli polis yetkilileri, örgütün bugün öğle saatlerine kadar 97 füze saldırısı düzenlediğini, saldırılarda orta menzilli füzelerin de kullanıldığını söyledi. Bazı füzelerin, Batı Şeria’daki Cenin civarı ile İsrail’in güneyindeki Afula kenti yakınlarına düştüğü, saldırılarda ölen veya yaralanan olmadığı kaydedildi. Hizbullah’ın bugün attığı füzeler arasında Fecr-1 ve Hayber-1 füzeleri de bulunuyor.

4 İsrail askeri öldürüldü, 3 tank tahrip edildi

Hizbullah gerillaları ile İsrail askerleri arasında şiddetli çatışmalar devam ediyor. Al Arabiya televizyonu muhabiri Lübnan’ın Ayta’ş Şaab bölgesinde 4 İsrail askerinin öldürüldüğünü, 15 İsrail askerinin de yaralandığını belirtti. Hizbullah ise İsrail’in zayiat verdiğini, 3 tankının vurulduğunu belirtti. Örgütün açıklamasında, İsrail sınırına 8 kilometre uzaklıktaki Kantara’ya doğru ilerleyen İsrail askerlerinin Hizbullah gerillalarıyla karşı karşıya geldiği, tanklardan birinin burada imha edildiği ifade edildi.

Hizbullah’ın El Manar televizyonu, gerillaların 10 kadar İsrail askerini yaraladığını veya öldürdüğünü bildirdi.
Televizyon kanalı, Burc El Muluk ile Tel El Nahas’ta da iki tankın imha edildiğini ileri sürdü. Hizbullah, sınıra 5 kilometre uzaklıktaki Debel’de de çatışma çıktığını, İsrail askerlerinden ölen veya yaralananlar olduğunu kaydetti.

Kaynak: Al Arabiya

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: