Filistin Parlamento Başkanı’na işkence

İsrail’in tutukladığı Filistin Parlamento Başkanı maruz kaldığı işkence sonrası hastaneye kaldırıldı.

Batı Şeria’da, İsrail tarafından tutuklanan Filistin Parlamento Başkanı Aziz Duveyk’in, Kudüs’te hastaneye kaldırıldığı bildirildi. İsrail Askeri Sözcüsü, Aziz Duveyk’in ”göğüs ağrısı ve başdönmesi yakınmasıyla bu akşam hastaneye kaldırıldığını” söyledi. Sözcü, hapisane doktorunun Duveyk’i muayene ettiğini ve tedavisinin sürdürülmesi amacıyla hastaneye kaldırılmasına karar verdiğini kaydetti. Duveyk’in, hastanede muayene edildiği ve burada gözetim altında tutulacağı kaydedildi.

Bu arada Hamas Sözcüsü Muşir el Masri, Gazze’de yaptığı açıklamada, Duveyk’in, dövüldükten sonra hastaneye kaldırıldığını belirterek, ”Duveyk’in ağır biçimde dövüldükten sonra Kudüs’te bir hastaneye götürüldüğünü teyid ediyoruz. Edindiğimiz bilgilere göre durumu ciddi. Siyonist düşmanı kınıyoruz” dedi.

Bu arada Fransa, Aziz Duveyk’in tutuklanmasını kınadı. İsrail ordusu, Duveyk’in, Hamas’ın lideri sıfatıyla meşru bir hedef olduğunu ve önceki gün tutuklandığını duyurmuştu. İktidardaki Hamas yönetiminin kilit öneme sahip isimlerinden biri olan Duveyk, İsrail askerlerinin Ramallah’taki evini kuşatmasının ardından tutuklanmıştı. İsrail, 29 Haziran’da Hamas yönetiminin 8 bakanı ve 20 milletvekilini gözaltına almıştı.

Kaynak ; Aljazeera 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: