Peretz: Baskılara boyun eğmeyeceğiz

İsrail Savunma Bakanı Amir Peretz, İsrail’in uluslar arası baskılara teslim olmayacağını ve saldırıların istenen hedefler gerçekleştirilinceye kadar sürdürüleceğini söyledi.

 

Fransız Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre İsrail Kanal-10 televizyonuna bir demeç veren Pertez, “Biz operasyonlarımızı ABD ve Avrupa baskılarıyla sona erdirmeyeceğiz” dedi.

 

Hizbullah’ın İran komandoları olduğunu söyleyen Peretz, “Bu savaş bir yıl sonra İran’ın nükleer silaha sahip olması durumunda gerçekleşmiş olsaydı İsrail çok büyük bir sorunla karşılaşmış olacaktı” dedi.

 

İsrail’in ABD’nin geçtiğimiz hafta içinde verdiği lazer güdümlü silahlarla Kana’da çoğunluğunu çocukların oluşturduğu 60’tan fazla Lübnanlı sivili katletmesi, dünyadan tepki gördü.

 

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, dün yaptığı bir açıklamada ateşkes için haftalar değil günler kaldığını belirtmişti.

 

İsrail hava saldırıları ile Lübnan alt yapısını ve sivilleri hedef alırken, karadan gerçekleştirdiği taarruzla da Hizbullah’ı Litani Irmağı’nın kuzeyine püskürterek sınıra çok uluslu gücün yerleştirilebileceği Hizbullah’tan arındırılmış bir bölge yaratmak istiyor.

 

Geçtiğimiz haftalarda Marun er-Ras, Bint Cubeyl ve Ayterun bölgesindeki kara savaşında başarı kaydedemeyen İsrail ordusu daha kuzeyde 5 yeni cephe açarak hava destekli zırhlı mekanize birliklerle ve 10 bin kişilik bir orduyla Hizbullah’la çatışmaya devam ediyor.

Kaynak ; SaafOnline 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: