Hizbullah 3 tank 2 buldozer tahrip etti


Kefer Kila ve Adesiye bölgelerinde İsrail ordusu ile Hizbullah savaşçıları arasında yaşanan çatışmalarda bugün de üç İsrail tankının tahrip edildiği açıklandı.

 

7 gün süren şiddetli taarruzlara rağmen Marun er-Ras, Ayterun ve Bint- Cubeyl’i elegeçirmeyi başaramayan İsrail ordusu, pazar gününden itibaren önceki cephenin kuzey doğusunda yer alan Kefer Kila, Adesiye ve Tayyibe  bölgeleri üzerinden yeni bir kara taarruzu başlattı.

El-Alem ve el-Menar televizyonlarının bildirdiğine göre Tayyibe bölgesinde yaşanan çatışmalarda dün bir tankını kaybeden İsrail’in bugün de Kefer Kila ve Adesiye bölgelerinde 3 tankı, Hizbullah güçleri tarafından imha edildi.

 

El-Menar televizyonu Adesiye bölgesindeki şiddetli çatışmaların halen devam ettiğini bildirirken el-Alem televizyonu da İsrail ordusunun Kasımiye bölgesine de Lübnan ordusuna ait bir merkeze saldırdığını ve çıkan çatışmada Lübnan ordusuna mensup bir askerle bir sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu.

 

Öte yandan Kana’da İsrail’in vurduğu evin enkazından çıkarılan ölü sayısının 60’a yükseldiği ve bunun 37’sinin çocuk olduğu açıklandı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: