Hizbullah: Kana’nın intikamını alacağız

İsrai’in vahşi Kana saldırısına dünyanın dört bir yanından tepkiler yağıyor.

İsrail’in Kana’ya düzenlediği saldırıda çoğunluğu çocuk 55 sivilin ölmesine, dünyadan sert tepkiler ve kınamalar geliyor. Hizbullah gerillaları, çoğunluğu çocuk 55 kişinin öldüğü Kana saldırısının intikamının alınacağını açıkladı. Hizbullah’ın açıklamasında, ”Bu korkunç katliam, cevapsız kalmayacak” denildi.

Filistin’deki Hamas yönetimi de saldırıyı ağır şekilde kınadı. Hamas milletvekillerinden Müşir El Masri, ”Araplara ve Müslümanlara karşı açılmış bu savaşta, Siyonist varlığının derinlerine saldırmak da dahil her türlü olasılık mümkün” diye konuştu. İntihar saldırılarını kastedip etmediğinin sorulması üzerine Masri, ”Bütün olasılıklar açık. Hepsi serbest. Saldırı, tüm kırmızı çizgileri aşan bir suç ve devlet terörüdür” dedi.

Beckett: Çok korkunç

İngiltere Dışişleri Bakanı Margaret Beckett, İsrail’in saldırısının ”çok korkunç” olduğunu söyledi. Beckett, Sky televizyonuna yaptığı açıklamada, ”İsrail’i defalarca, orantılı güç kullanması yolunda uyardık” dedi. Bugünkü saldırının durumu en azından kısa dönemde daha da kötü bir duruma getireceğini belirten Beckett, uluslararası toplumdaki herkesin ateşkes görmek istediğini kaydetti.

Avrupa Komisyonu sözcüsü Katharina Von Schnurbein da İsrail’in saldırısının ”korkunç” olduğunu belirterek, ”Komisyon, iki taraftan da sürekli olarak en kısa zamanda ateşkes ilan etmelerini istiyor. Tarafların her koşulda insani normlara ve uluslararası hukuka bağlı kalmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Kral Abdullah: İsrail uluslararası sözleşmeleri ihlal etti

Ürdün Kralı Abdullah, İsrail’in Kana’da düzenlediği saldırının ardından, İsrail’in suç işlediğini kaydetti. Kral Abdullah’ın açıklamasında, İsrail’in bu korkunç suçu işleyerek, hukuku ve bütün uluslararası sözleşmeleri ihlal ettiği belirtildi. Kral Abdullah, acilen ateşkes ilan edilmesi çağrısını da yineledi.

Kaynak ; Dünya Bülteni

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: