Siyonistler Türkiye’ye İyice Yerleşmeye Çalışıyorlar

Nizip’e İsrail Üssü

Nizip, Türkiye’nin Gaziantep iline bağlı olan ve Suriye sınırının çok yakınında bulunan bir ilçe. Buradan İsrail işgali altındaki Filistin topraklarına doğrudan hava mesafesi 600 km. civarında. Buraya İsrail işgal rejiminin bir hava üssü kurmasına izin verildiğine dair haberler geçtiğimiz hafta Türkiye’de yayınlanan çeşitli yayın organlarına yansıdı.

Siyonist işgal rejiminin buraya hava üssü kurmasına izin verilmesi Türkiye açısından her bakımdan tehlike arz ediyor. Her şeyden önce üssün kurulacağı bölge Suriye sınırına çok yakın olduğundan Suriye burayı kendisi için bir tehdit olarak görecek ve bu tehlikeye Türkiye’nin fırsat verdiğini düşünerek Türkiye’ye karşı tavır alacak. Çünkü siyonist işgal rejiminin Suriye açısından sürekli bir tehdit oluşturduğu bilinmektedir. Dolayısıyla bu rejimin hava üssünü işgali altında tuttuğu topraklara kurmasıyla bir başka yere kurması arasında oluşturduğu tehdit açısından bir fark yoktur. Suriye’nin Nizip’e kurulacak hava üssünü kendine karşı tehdit olarak görmesi ve bundan dolayı Türkiye’ye karşı tavır alması ise Türkiye’nin güvenliği açısından ciddi bir sorun oluşturacağı gibi Türkiye – Suriye ilişkilerinin de iyice bozulmasına sebep olacaktır. Türkiye’deki mevcut yönetimin siyonist işgalcilerle muhabbeti hatırına Türkiye’nin ulusal çıkarlarını bu derece tehlikeye atması ve ülkeyi İslam aleminde yalnızlığa itmesi akılla ve mantıkla izahı asla mümkün olmayan bir tutum.

İşgal rejiminin Türkiye topraklarına böyle bir üs kurması içerden de ciddi bir tehlike ve tehdit oluşturmaktadır. Çünkü bilindiği üzere siyonistlerin “Büyük İsrail” emelleri Türkiye topraklarının bir kısmını da tehdit eden bir emeldir. Nizip ise siyonist işgalcilerin bu emellerini gerçekleştirmek için en çok göz diktikleri GAP (Güneydoğu Anadolu Projesi) kapsamına alınan bölgenin hemen yanı başına düşüyor. Buraya siyonistlerin askeri üs kurmalarına fırsat vermek tehlikeye resmen davetiye çıkarmaktan başka bir şey değil.

Hükümet Nizip’e kurulması planlanan hava üssüyle ilgili yeterli açıklama yapmaktan kaçınıyor. Hükümetin bu konuda açıklama yapmaktan çekinmesi ise endişeleri daha da artırıyor. Çünkü siyonist işgal rejimiyle daha önce imzalanan anlaşmalarda da benzer yol izlenmiş, önce basına bazı haberler sızdırılarak kamuoyunun bu haberlere ısınması sağlanmaya çalışılmış, ancak o merhalede hükümet adına açıklama yapılmasından kaçınılmış, fakat daha sonra tedrici şekilde planlar uygulamaya geçirilmişti.

Doğrusu siyonist işgal rejimi daha önce Filistin topraklarını ele geçirmek için izlediği politikaların aynısını bugün Türkiye’ye karşı uyguluyor. Ama işin en çok düşündüren tarafı Türkiye’yle ilgili planlarını uygulamaya geçirirken bu ülkedeki mevcut yöneticilerle sıkı bir ilişki ve işbirliği içinde olması.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: