Siyonist Vahşete Lanet

Bu haftaki yazımızda siyonist işgalcilerin Lübnan’da gerçekleştirdikleri katliam ve vahşete karşı Türkiye’de yükselen seslerden ve eylemlerden söz etmek istiyoruz. İslâm dünyasının kalbine saplanmış bir hançer niteliği taşıyan ve Ortadoğu diye adlandırılan bölgedeki bütün sıkıntıların ana kaynağı olan İsrail işgal yönetiminin asla barışçı olamayacağını bütün dünya son Lübnan saldırısıyla birlikte yeniden görmüş oldu. Bu saldırıyla birlikte insanlık bir kez daha anladı ki siyonist işgalciler “barış” kavramından saldırganlıklarının önünü açmak, yeni saldırılar gerçekleştirmek ve daha önce gerçekleştirdikleri işgallere meşruiyet kazandırmak amacıyla yararlanıyorlar.

Siyonistlerin son Lübnan saldırıları onların hiçbir insani değere saygı duymadıklarını kendi adamları dışındaki bütün insanlığı adeta bir koyun sürüsü gibi gördüklerini ve gözlerini kırpmadan beşikteki çocuktan hasta yatağındaki ihtiyara kadar bütün herkesi katledebileceklerini bir kez daha ortaya koydu. Bu tutum bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük infiale ve şiddetli tepkilere yol açtı. İnsanlar bu vahşet karşısındaki tepkilerini çeşitli şekillerde dile getirdiler. Tepkiler doğal olarak Türkiye’deki yönetimin böyle bir vahşet saltanatıyla askeri işbirliğine varıncaya kadar çeşitli alanlarda işbirliği anlaşmaları imzalamasına da yöneldi.

Filistinle Dayanışma ve Dostluk Derneği, İsrail işgal kuvvetlerinin Lübnan’a saldırı başlatmalarından hemen sonra bir basın bildirisi yayınlayarak bu saldırının İsrail’in tek başına değil kendisine destek veren güçlerin yardımlarıyla gerçekleştirdiği bir saldırı olduğuna dikkat çekti. Bildiride Türkiye’nin İsrail’le askeri işbirliği anlaşması imzalaması konusuna da temas edilerek şu ifadelere yer verildi: “Türkiye’nin bu derecede saldırgan bir zihniyetle askeri işbirliği anlaşması imzalaması karşısında da teessüf ediyoruz. Bu anlaşmaya İsrail’in jet pilotu yetiştirmek için yeterli hava sahası olmadığını gerekçe olarak gösteren Türkiye Savunma bakanı, İsrail’in yetiştirdiği jet pilotlarının ambulanstaki çocukların ve hastaların üzerine roket fırlatmaktan, yüzbinlerce sivili yaşadıkları topraklardan zorla çıkarmaktan başka bir şey yapmadıklarını da görmek zorundadır. Türkiye bu saldırıları gerçekleştiren bir askeri güce eğitim kolaylıkları sağlamakla onun bu suçları işlemesine yardımcı olmuş olacağını hesaba katmalıdır.”

Filistinle Dayanışma ve Dostluk Derneği’nin çatısı altında bir araya gelen yüze yakın tanınmış yazar ve ilim adamı da çeşitli gazetelere ilan vererek siyonistlerin Lübnan’da gerçekleştirdikleri vahşeti lanetledi ve Türkiye’nin böyle bir vahşetle askeri işbirliği anlaşması imzalamasını kınayarak Türkiye yönetimini bu anlaşmaları derhal fesh etmeye çağırdılar. Yine Filistinle Dayanışma ve Dostluk Derneği’nin öncülüğünde bir araya gelen yirmiden fazla İslâmi yardım kuruluşu İstanbul’da 18 Nisan Perşembe günü ortak bir basın toplantısı düzenleyerek siyonist vahşete karşı tepkilerini dile getirdiler. Bu kuruluşlar bir de basın bildirisi yayınlayarak Türkiye’nin İsrail işgal yönetimiyle yaptığı askeri işbirliği anlaşmasını feshetmesi için halkı tepki göstermeye çağırdılar. Söz konusu yirmiden fazla kuruluşun ortak basın bildirisinde Türkiye’nin siyonist işgalcilerle askeri işbirliği anlaşması konusunda şu ifadelere yer verildi: “Türkiye yönetiminin, terörle kurulmuş ve terörle ayakta duran siyonist işgal yönetimiyle askeri işbirliği anlaşması dahil olmak üzere birçok alanda işbirliği anlaşması imzalamasını protesto ediyoruz. Bilmek gerekir ki, bugün İsrail hava kuvvetleri bünyesinde çalışan pilotlar nasıl Lübnan’daki çocukların, yaralı kadınların, ambülansların, sivillerin oturduğu mahallelerin, şehir merkezlerinin üzerine bombalar yağdırıyorlar ve yüzlerce masum insanı hunharca katlediyorlarsa yarın da Türkiye semâlarında yetişecek pilotlar Lübnan’da veya bir başka ülkede aynı katliamları gerçekleştireceklerdir. Türkiye’nin bu gerçeği göre göre, İsrail’in Türkiye semâlarında pilot yetiştirmek dahil birçok alanda bu ülkenin imkânlarından yararlanmasına fırsat veren anlaşmaları uygulamakta ısrar etmesi, İsrail uçaklarını Türkiye hava üslerinde konuşlandırması onun işlediği vahşete ortak olması anlamına gelir.”

Söz konusu basın toplantısının hemen ertesi gününe denk gelen Cuma günü (19 Nisan tarihinde) de başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde büyük kalabalıklar tarafından gösteriler düzenlendi. İstanbul’un Bayezid meydanında Cuma namazından sonra toplanan onbinlerce insan önce Lübnan’da işgalci siyonistler tarafından şehid edilen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı. Ardından bir konuşma yapılarak İsrail’in işgalci zihniyetinin çağdaş sömürgeci güçlerden destek aldığı ve Türkiye’deki mevcut yönetimin de bu sömürgeci güçlerin kuklası haline geldiğinden dolayı siyonist zalimlerle askeri işbirliği anlaşması imzalama zorunluluğu duyduğu dile getirildi. Sonra siyonist vahşeti lanetleyen ve Türkiye’nin bu vahşetle işbirliği anlaşmasına tepki gösteren sloganlar atıldı ve İsrail bayrağı yakıldı. Daha sonra göstericiler polislerin engellemeye çalışmasına rağmen polis kordonunu yararak Bayezid Meydanı’ndan Aksaray Meydanı’na kadar yürüdüler. Yürüyüşçülerin bir ucu Aksaray Meydanı’na vardığında diğer ucu yaklaşık 3 km geride kalan Beyazıt Meydanı’ndaydı. Benzer şekilde Ankara, Adana, Maraş, Konya gibi değişik şehirlerde de gösteriler düzenlendi. Bütün göstericiler Lübnan işgaline tepki gösterdikleri gibi Türkiye’nin siyonist vahşetle askeri işbirliği anlaşması imzalamasına karşı da tepkilerini dile getirdiler.

Siyonist vahşete ve Türkiye’nin bu vahşetle askeri işbirliği içine girmesine yönelik tepkilerin hepsi bu kadar değildi. Konya ve çevresindeki belediye başkanları ortak bir bildiri yayınlayarak tepkilerini dile getirdiler. Bunun dışında da çeşitli tepkiler oldu. Tepkiler hepsi bu kadarla da kalmayacak. Özellikle Türkiye yönetiminin siyonist vahşetle askeri işbirliği anlaşması imzalamasının kamuoyunda büyük bir infiale yol açtığı görülüyor ve tepkilerin daha da devam edeceği sanılıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: