İsrailli esir askerlerin ilginç ifşaatı

Hizbullah tarafından esir alınan iki İsrail askerinin yapılan sorgulardaki ifadeleri, İsrail’in Lübnan konusundaki planlarının ifşa edilmesine sebep oldu.

Baztab Haber Ajansı’nın Beyrut muhabirine dayandırarak verdiği habere göre esir aldığı iki İsrail askerini sorgulayan Hizbullah, askerlerin ifadelerini bir raporla Lübnan ordusuna bildirdi.

Sorgulanan esir İsrail askerlerinin ifadelerine göre İsrail bu sonbaharda Lübnan’a yönelik geniş çaplı bir saldırı başlatmayı planlıyordu.

Söz konusu askerlerin ifadelerine göre İsrail ordusu, eylül veya ekim aylarında tıpkı Hamas’a yaptığı operasyonların bir benzerini Lübnan’a yaparak Hizbullah’ı yok etmeyi planlıyordu.

Esir İsrail askerlerinin planlanan saldırının ayrıntılarıyla ilgili bilgiler verdiğini belirten Lübnan ordu kaynakları, Hizbullah’ın yaptığı bu sürpriz operasyonla, İsrail planını ortaya çıkardığını ifade etti.

Öte yandan tel-Aviv’deki bağımsız kaynaklar Çarşamba günü saat 15 itibariyle İsrail’in verdiği insan kaybının 127’ye ulaştığını bildirdi.

Aynı kaynaklar, aynı tarih itibariyle İsrail’in 13 tankıyla 5 helikopterinin Hizbullah tarafından imha edildiğini açıkladılar.

Daha önce de bir İsrail F-16 uçağıyla Saar-4.5 tipi bir savaş gemisinin Hizbullah tarafından imha edildiği açıklanmıştı.

Kaynak ; gazeten.com Saafonline

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: