Haydi! İsrail’le savaşa..

Başta İran ve Filistin olmak üzere dünyanın birçok yerinden İsrail’e karşı savaşmak için bir gönüllü seferberliği başladı. Hizbullah’ın İsrail karşısında kahramanca duruşu ve siyonist rejime zor anlar yaşatmaya başlaması, gayretli dünya müslümanlarını harekete geçirdi. Siyonist İsrail güçleriyle savaşmak için can atan..

Siyonist işgal güçleriyle savaşmak için can atan müslümanlar genç yaşlı bir gönülülü hareketi başlattı. İran’ın başkenti Tahran’da toplanan 200 kişilik gönüllü, askeri elbiselerini de giyerek İsrail’e karşı savaşmak için gönüllü olduklarını ve Hizbullah saflarına katılmak kara yoluyla Lübnan’a doğru hareket edeceklerini açıkladı.

Daha önce de Filistin’in Gazze ve Batı Şeraia bölgesinde onbinlerce Filistinli müslüman Hizbullah’a destek yürüyüşleri yapmış ve birçok Filistinli de Hizbullah saflarına katılıp İsrail’e karşı savaşmak üzere Filistin makamlarına başvuruda bulunmuştu.

Yine aynı şekilde Hamas ve Fİlistin Cihadın da aralarında bulunduğu Filistin direniş hareketleri geçen gün Şam’da yayınladıkları ortak bir deklarasyonla “bütün Filistinli savaşçıların Hizbullah komutası altında İsrail’e karşı savaşmak için hazır olduklarını” ilan etmişlerdi.

İslam dünyasında dalga dalga yayılan gönüllü savaşçı seferberliği, siyonizme karşı ortak bir İslam cebhesinin teşkilinin en önemli adımlarından birini oluşturmaktadır.

Hizbulah’ın siyonist düşmana karşı yükselttiği kutlu direniş bu şekilde şii-sünni birçok islami hareketi ve kesimi ortak bir cebhede buluşturmuş ve İslam Ümmeti’nin özlemle beklediği ittihad-ı İslam meşalesini en güzel bir şekilde tutuşturmuş oldu.

Tahran’da toplanan 200 kadar gönüllü Türkiye ve Suriye üzerinden Lübnan’a geçmeyi planlamaktadır. Gönüllülerin silahsız olarak yola çıkacakları belirtilirken bu gönüllülere Türkiye makamlarının izin verip vermeyeceği henüz bilinmemektedir.

Gönüllüler adına açıklama yapan “Öğrenci Adelet hareketi” sözcüsü Emir Celilinejad isimli bir gönüllü “Biz İran’dan yola çıkan ilk gönüllü dalgasıyız. İran’dan ve İran dışındaki bir çok ülkeden de gönüllüler gelecektir. Biz Hizbullah’ı yardımsız bırakamayız” dedi.

Gönüllüler arasında yer alan 72 yaşındaki Hasan Honavi adlı yaşlı bir İranlı da “Rabbim bana bu günü takdir etti ve beni bugüne sakladı” diyerek gönüllüler arasında katıldı.

“Hizbullah kardeşlerimiz orada yalnız başına siyonist düşmanla savaşırken biz burada duramayız!” diyen 21 yaşındaki Said Kumeyl Baradaran adlı bir başka gönüllü de “Şayet biz Lübnan’da şehid olursak cennete gideceğiz. Bu, müslüman olarak bizim için bir görevdir” sözleriyle Lübnan’da savaşıp şehid olma arzusunu dile getirdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: