Siyonizme de “el-Kifâye”

Mısır halkı uluslar arası emperyalizmin ve onun himayesindeki siyonizmin kuklası durumundaki Mübarek rejimine “el-Kifâye” yani “Artık Yeter!” diye sesleniyor. Bu “Artık Yeter” sesleri gittikçe yaygınlaşacak ve yaygınlaşıyor da! Sadece kuklalara değil onları oynatanlara, kumandayı ellerinde tutanlara da “Artık Yeter!” denecek.

Amerikan emperyalizmi gibi onun tarafından himaye edilen ve gerçekte ona yön veren siyonizm de ciddi sarsıntılarla karşı karşıya.

Her şeyden önce ABD’nin sarsıntısı onun için de ciddi bir sarsıntı anlamına gelir. Çünkü siyonizm onun gölgesinde ve himayesinde varlığını sürdürmektedir. Bu sebeple Irak’taki yenilgi en başta işgalci siyonistler açısından ciddi risk oluşturmaktadır. Bunu bizzat ABD yetkilileri dile getirmektedirler. Son olarak Bush’un Ulusal Güvenlik danışmanı Stephen Hadley bu konunun önemine parmak bastı ve ABD’nin Irak’tan askerlerini çekmesinin İsrail’in güvenliği açısından ciddi bir tehlike oluşturacağını dile getirdi. Hadley ve onun gibi siyonistlerle doğrudan işbirliği içindeki pek çok kişi bunun endişesini içinde hissediyor ama acaba bir çıkış kapısı bulabilecekler mi? Amerika’ya her gün onlarca tabutun gönderildiği ortamda işgalci askerler daha ne kadar ısrar edebilecekler? Israr etseler bile bu onlar için başarıya giden yolda ısrar değil kayıp vermede ısrar anlamına gelir. Nitekim bizzat tecrübeli ABD diplomatları da Irak’taki direnişçilerin daha yıllarca direnme gücüne ve malzeme imkânına sahip olduklarını itiraf etmek zorunda kaldılar.

İşgalci siyonistler Gazze’den çekildiler ama Filistinli direnişçilerin füzeleri onları şimdi Askâlan’daki askerî üslerinde vurmaya başladı. Bu yüzden işgal devleti şimdi Gazze’nin kuzeyinde silahlıların girişine kapalı bir tampon bölge oluşturmaya çalışıyor. Filistinli direnişçiler ellerinde 25 km. menzilli füzeler olduğunu söylüyorlar. İşgalci siyonist devlet Gazze’nin etrafında 25 km. eninde bir tampon bölge mi oluşturacak? Böyle bir şey yapabilmesi için yahudi yerleşim merkezlerinin epey bir kısmını boşaltması gerekir.

Siyonistler kendilerini emniyette hissedebilmek için Batı Yaka’ya duvar inşa etmeye devam ediyorlar. Yüce Allah’ın şu âyetlerini üzerinde ibretle düşünerek okuyalım: “Onların kalplerinde sizin saldığınız korku Allah’ınkinden daha şiddetlidir. Bu onların anlamayan bir topluluk olmalarından dolayıdır. Onlar sizinle toplu halde ancak müstahkem şehirlerde veya surların arkasından çarpışabilirler. Kendi aralarındaki çekişmeleri ise pek şiddetlidir. Sen onları toplu halde sanırsın, oysa kalpleri dağınıktır. Bu onların akıl etmeyen bir topluluk olmalarından dolayıdır.” (Haşr, 59/13-14)

Bu âyetlerde bildirilenler bugün Filistin’deki işgalci siyonistlerde, gerek Müslümanların direnişi karşısındaki durumları gerekse kendi aralarındaki problemleri açısından teker teker tecelli ediyor. Bu âyetlerin anlamları tecelli ederken İsrâ suresinde işaret edilen vaadler gerçekleşmeyecek mi?

Çağdaş emperyalizm siyonizmin kirli çamaşırlarını “anti-semitizm” yaftasından yararlanarak korumaya çalışıyor. Çünkü bir yanda Filistin’de kundaktaki bebekleri öldüren, öbür yanda paranın gücünü kullanarak Soros senaryolarıyla ve muhtelif sinsi oyunlarla uluslar arası politikaya yön vermeye çalışan siyonizmin üzerine gidildiğinde çok çirkin yüzünün olduğunu bütün dünya görecek. Bu yüzden emperyalistler onun kirli çamaşırlarını ortaya çıkarmaya kalkışanları hemen “anti-semitizm”le yaftalayarak susturmaya çalışıyorlar. Şu an için aradaki menfaat bağları bunu gerektiriyor. Ama siyonizm etki ve tahakküm gücünü kaybettiği zaman durum öyle olmayacak. O zaman bütün kirli çamaşırları ortaya dökülecek, çirkin yüzünü tüm dünya kamuoyu görecek.

Gidişat gösteriyor ki bugün her taşın altından çıkan siyonizm çok geçmeden her taşın hedefi olacak. Onu sadece Filistin’deki çocuklar ve gençler değil vicdan sahibi herkes adeta şeytan taşlar gibi taşlayacak. Bugün birkaç bin Filistinli gencin taşları karşısında acze düşen siyonizm o zaman acaba arkasına sığınabileceği bir ağaç veya kaya bulabilecek midir? Sığınsa dahi o ağaç ve taş arkasına saklanan siyonisti ihbar ederse durumu ne olacak?

Siyonistlerle işbirliği yapmayı dünyadaki dengelerin bir zarureti olarak görenler, siyonist ayısına dayı demeden köprüyü geçmenin mümkün olamayacağına inananlar bugünlerin değil o günlerin hesabını yapsınlar. O günler Allah’ın vaad ettiği günlerdir ve ben geleceğine kesin olarak inanıyorum. Allah’tan dileğim o günleri bana da göstermesi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: