“Mescidi Aksa’ya Yönelik Saldırılar İsrail İçin Tehlikeli Sonuçlara Yol Açacaktır”

İsrail işgal rejiminin sınır koruma görevlilerinin geçtiğimiz günlerde Mescidi Aksa‘nın haremine girerek ibadet için gelenlere ve Müslümanların dini değerlerine hakaret etmeleri Müslümanların şiddetli tepkilerine sebep oldu. Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS)’ın manevi lideri Şeyh Ahmed Yasin de konuyla ilgili olarak siyonist işgal rejimini uyararak Mescidi Aksa’ya yönelik saldırgan tutumunu sürdürmesinin kendisi açısından tehlikeli sonuçlara sebep olacağını dile getirdi.

Şeyh Ahmed Yasin konuyla ilgili açıklamasında işgal kuvvetlerinin Müslümanların kutsal varlıklarına yönelik saldırılarının tüm Müslümanları harekete geçireceğini ve işgalci siyonistlerin bu konudaki terörist tutumlarına karşı kuvvetle cevap vereceklerini ifade etti. Ahmed Yasin, siyonistlerin Mescidi Aksa’ya yönelik tutumlarının başlarına ne gibi dertler açacağını öğrenmeleri için tarihi iyi okumalarını ve olaylardan ibret almalarını tavsiye etti. Ahmed Yasin açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi: “İsrail sınır koruma görevlilerinin Mescidi Aksa’nın alanına girmeleri işgal ordusunun saldırılar silsilesinin bir parçasıdır. Bu aynı zamanda siyonistlerin dini kutsal değerlere saygı duymadıklarının göstergesidir. Bu kutsal değerler ister Müslümanlara ister hıristiyanlara ait olsun onların açısından bir şey değiştirmiyor.”

Ahmed Yasin bu saldırının tüm İslam ümmetine yönelik bir saldırı olduğuna dikkat çekerek: “Siyonistler yahudi olmayan herkese ve yahudilere ait olmayan her şeye karşı kin ve nefretle hareket etmektedirler” dedi. Şeyh Yasin İslam alemindeki bütün halkları ve yönetimleri siyonist işgalcilerin Kudüs‘teki İslami ve mukaddes değerlere ve özellikle de Mescidi Aksa’ya yönelik bütün saldırılarına karşı ciddiyetle ve kararlılıkla karşı durmaya çağırdı. Uluslararası toplumdan da siyonistlerin saldırgan tutumlarına tepki göstermesini ve Filistin halkının haklı mücadelesinin yanında yer almasını istedi.

Öte yandan özerk yönetim lideri Yasir Arafat da konuyla ilgili bir açıklama yaparak Mescidi Aksa’ya yönelik saldırıların İsrail açısından tehlikeli sonuçlara yol açacağını dile getirdi. Arafat, bu tür saldırıların bölgenin güvenliği ve barış görüşmelerinin geleceği açısından da bir tehdit oluşturduğunu ifade etti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: