Mescidi Aksa’ya Komplo

Çağdaş emperyalizm ve yardakçıları terörün gölgesinde terör icra ediyor. ABD’nin kendi saldırganlığına gerekçe gösterdiği terör olaylarının tümü Irak’ta sergilediği vahşetin belki binde birine bile tekabül etmez. Hatta bunun da ötesinde son yüz yıl içinde gerçekleştirilen tüm terör eylemlerini bir araya getirseniz insanlığa verdiği beşeri ve maddi zararının toplamının ABD saldırganlığının sadece Irak’a verdiği zarardan çok daha az olduğunu görürsünüz. Bunu bir tahmin olarak söylüyoruz ama bu tahminimizde gayet iddialıyız.

Emperyalizm aynı zamanda, çağımızdaki yönetimlerin birçoğunun ağzına kilit vurulmasından yararlanarak büyük bir yüzsüzlük gösterebiliyor. İşte ABD’nin, kendisinin Afganistan ve Irak’taki işgalini meşru, Suriye’nin Lübnan’da asker bulundurmasını ise gayri meşru göstererek bu ülkeye yüklenmesi böyle bir yüzsüzlüktür. Ama bu yüzsüzlükte hâkim güçlerin çoğunun ABD’nin yanında yer alması insanlığın modern çağda içine düştüğü hukuk bataklığını gözler önüne seriyor. ABD’nin aslında Suriye’ye vermek istediği mesaj: “Lübnan’dan askerlerini çek, orayı ben kontrol edeceğim” mesajıdır.

İlginç olan bir şey ise dünya kamuoyunun bu tür konularla meşgul edildiği dönemlerde oldukça tehlikeli ve çirkin komploların devreye sokulmasıdır.

Bilindiği üzere Müslümanların ilk kıblesi, Resulullah (s.a.s.)’ın isrâ ve mirac durağı, harem mescitlerin üçüncüsü, tüm peygamberlerin ortak yolu tevhid yolunun kutsal mabedi olması itibariyle Allah’ın yeryüzündeki işaretlerinden biri olan Mescidi Aksa, Siyonist devletin Doğu Kudüs’ü işgal ettiği günden buyana ciddi tehlikeyle karşı karşıyadır.

İşgal devletinin Şarmu’ş-Şeyh’teki göstermelik ateşkesinden sonra dikkat çeken bir gelişme sözde sivil Yahudi yerleşimcileri öne geçirerek, Filistinlileri rencide eden saldırıları ve faaliyetleri onlara yaptırmasıdır. Yerleşimciler bu sıralarda da kutsal Mescidi Aksa’ya yönelik bir komplo hazırlığı içindeler. İşgalci devlet ise onların önlerini açma, altyapıyı oluşturma amacında.

el-Aksa İslâmî Kutsal Eserleri İmar Kurumu tarafından gündeme getirilen bir plana göre Yahudi yerleşimciler, Yahudi takvimine göre 1 Nisan’a denk gelen 10 Nisan 2005’te on bin kişilik bir kalabalıkla Mescidi Aksa’ya girip burada kendi inançlarına göre ibadet yapmaya hazırlanıyorlar. Yerleşimciler bu girişime destek sağlamak için Yahudi yerleşim merkezlerinde el ilanları dağıtıyorlar. Önceleri çalışmalarını gizli yürüten organizatörler şimdi artık açıktan çağrı yapmaktan çekinmiyorlar. İşin başında da şiddet yanlısı görüşleriyle tanınan aşırı yerleşimcilerden David Ibari olduğu sanılıyor.

1948’de işgal edilmiş bölgedeki İslâmî Hareket’in başkan vekili Kemal el-Hatib işgalci devletin polis teşkilatının yerleşimcilerin söz konusu planlarını gerçekleştirmelerini kolaylaştırmaya hazırlandığını ifade etti.

Burada şunu özellikle hatırlatalım ki Siyonistlerin el-Halil’deki Hz. İbrahim Camisi’ni işgal etmeleri de benzer girişimlerle başlamıştı. Biz bu konuyu inşallah gündemde tutmaya çalışacağız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: