Mescidi Aksa’nın Onarımına Engel

23 Ekim 1997 – 21 C.ahir 1418 Perşembe

Siyonist işgal yönetimi kendisi Mescidi Aksa‘nın altından tüneller açarak bu kutsal mabedin yıkılmasına yol açacak çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürürken Müslümanların bu mabedi onarmalarına engel oluyor. Müslümanların ilk kıbleleri ve harem mescitlerin üçüncüsü olan kutsal Mescidi Aksa‘nın altından kazılan tüneller bazı dış duvarlarında çatlamalara yol açtı. Bu çatlamaların yıkılmaya sebep olmasını önlemek ve Mescid’de meydana gelen diğer tahribatları da gidermek amacıyla Kudüs‘teki İslami Vakıflar İdaresi bir onarım başlatmak istiyor. Ancak İsrail işgal yönetimi onarım çalışmalarının başlatılmasını engelliyor.

Kudüs‘teki İslami Vakıflar İdaresi’nin Mescidi Aksa’da onarım çalışması başlatmasına engel olunmasında hükümetin bu konuyla ilgilenen özel danışmanı Elyakim Rubinştayn’ın ve Kudüs’ün Likud Parti’li belediye başkanı Ehud Olmert‘in birinci derecede rol oynadıkları bildiriliyor. Kudüs’teki işgal belediyesi ve İsrail hükümeti Mescidi Aksa’nın kontrolünü tamamen İslami Vakıflar İdaresi’nden almak, el-Halil‘deki Hz. İbrahim Camisi’ne karşı oynanan oyunun aynısı kutsal Mescidi Aksa’ya karşı da oynamak istiyor.

Ürdün’de faaliyet yürüten ve Kudüs’teki İslami eserlerle ilgilenen hayır kurumları yayınladıkları ortak bildiride İsrail işgal yönetiminin ve Kudüs’teki işgal belediyesinin tutumuna tepki göstererek bu tutumun ana hedefinin Mescidi Aksa’yı yıkılmaya terk ederek yerine inşa edilmesi planlanan Siyon mabedine yer açmak olduğunu dile getirdiler. Açıklamada dünya Müslümanlarının bu sinsi plan karşısında uyanık olmaları istendi ve Mescidi Aksa’nın sadece Kudüslü Müslümanların değil bütün dünya Müslümanlarının mabedi olduğuna dikkat çekildi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: