Mescidi Aksa’mız Kirletilmesin

Siyonistler, Doğu Kudüs’ün işgal edildiği daha doğrusu Batı güdümündeki Arap rejimleri tarafından teslim edildiği 1967 Haziran’ından buyana bizim ilk kıblemiz ve harem mescidlerimizin üçüncüsü olan Mescidi Aksa’mızın başına çeşitli çoraplar örüyorlar. Bu yöndeki faaliyetlerini ise bu mescidin, Siyon mabedi veya Süleyman Heykeli olarak adlandırdıkları bir yahudi . Oysa bu kutsal mabedin Hz. Süleyman tarafından bir mescid olarak inşa edildiği Kur’an-ı Kerim’de bildirilmektedir. Siyonistlerin söz konusu iddiaları ise yahudilerin dini duygularını siyonist ideolojinin emelleri doğrultusunda istismar etmekten başka bir amaç taşımayan hurafelerden ibarettir.

Siyonistler Mescidi Aksa‘yı ortadan kaldırabilmek için çeşitli yollara başvurdular. Etrafında yangın çıkardılar, içine bol miktarda patlayıcı madde koyarak havaya uçurmak istediler, gruplar halinde baskınlar düzenleyerek katliamlar gerçekleştirdiler. Ama fedakar Kudüs Müslümanları bütün bu eylemlere karşı bu kutsal mabedi korumak için ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Siyonist İsrail yönetimi ise bütün bu eylemleri gerçekleştirenleri “deli” diye niteleyerek serbest bıraktı. İşgal yönetimi son olarak Mescidi Aksa‘nın altını oymak ve kendiliğinden yıkılmasını sağlamak amacıyla arkeolojik araştırmalar yaptığı iddiasıyla birtakım kazılar yapmaya ve tüneller açmaya başlamıştı.

Geçtiğimiz Ağustos ayı başlarında da İsrail Yüksek Mahkemesi yahudilerin de Mescidi Aksa’ya girerek kendi ibadet ve törenlerini yapmalarına imkan veren bir karar çıkarttı. Böyle bir karar çıkartılması Mescidi Aksa’yı bir yahudi havrasına dönüştürmek için fırsat kollayan siyonistlerin önlerini açma ve Müslümanların bu kutsal camilerini işgal etme yolunda atılmış ciddi ve tehlikeli bir adımdır. Siyonist işgal yönetimi el-Halil‘deki Hz. İbrahim Camisi’ni de benzer kararlarla işgal etti. Bugün bu caminin üçte ikisi tamamen yahudilere tahsis edilmiş durumdadır. İşgalciler aynı oyunları Mescidi Aksa üzerinde de oynamak istiyorlar.

Filistin halkı Mescidi Aksa’nın yahudiler tarafından kirletilmemesi için bütün gücüyle direniyor. Ancak dünya Müslümanlarının o insanları bu kutsal direnişlerinde yalnız bırakmamaları gerekir. Bilindiği üzere siyonistler hedeflerine adım adım ulaşmayı bir strateji olarak benimsemişlerdir. Mescidi Aksa’yı işgal etme yolunda attıkları bu son derece tehlikeli birinci adım karşısında sessiz kalınırsa ikinci adımı atma cesaretini de kendilerinde göreceklerdir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: