İsrail yine kan gölü

Kahraman Hizbullah savaşçılarının bugünkü füze saldırıları sonucu 55 İsraillinin yaralandığı açıklandı. Hayfa, Karmiel, Acre,Tiberias, Safed, Rosh Pina ve Kiryat Shmona’ya atılan toplam 146 Füze İsrail kentlerini can pazarına çevirdi.. Netenya’nın Hayfa’dan sonraki hedef olduğunu açıklayan Hİzbullah..

Diğer yandan Hizbullah savaşçıları komutanlarından Fuad Dirani, siyonist İsrail’e karşı sürdürülen savaşla ilgili olarak yaptğı açıklamada, “düşman bizim operasyon ve füze kapasitemizi henüz daha görmedi” dedi. Dirani açıklamasında, Netenya kentindeki yahudilerin bu şehri terketmesini, kısa zaman içinde Netenya’nın da füzelerle vurulacağını açıkladı.

Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah dün gece yaptığı televizyon konuşmasında, Hizbullah’ın İsrail’e karşı sürdürdüğü savaşta yeni bir merhaleye girildiğini ve bundan sonra Hayfa’nn ötesinin de füzelerle vurulacağını belirtmişti.

Hizbullah komutanı Dirani açıklamasında, Hizbullah’ın füzeleriyle İsaril’in 100 km içini ve buralardaki askeri tesisler ile altyapıyı vuracaklarını açıkladı.

Bu arada İsrail Ordusu, Güney Lübnan’da bugünkü çatışmalarda 30 askerinin yaralandığını belirtirken öldürülen İsarillilerin sayısını ise 8 olarak açıkladı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: