Yahudiler Lübnan’da Camileri Bombalıyor

Lübnan’a karşı sürdürdüğü hava bombardımanlarıyla Hizbullah’ı yerinden oynatamayan Siyonist İsrail ordusu son çare olarak Güney Lübnan’dan büyük bir kara harekatı başlatarak Lübnan’a girdi. Hizbullah savaşçıları da gerçekleştirdiği operasyonlarda onlarca İsrail askerini öldürüp yaralarken yahudiler camileri bombalamaya…

Bu arada işgalci Yahudi ordusunun Lübnan’da camilere karşı saldırıları da sürüyor. Siyonist işgal güçleri Güney Lübnan’ın Sayda kentinde bir camiyi daha bombaladı.

Hizbullah savaşçılarını bütünüyle Güney Lübnan’dan çıkarıp yeni baştan bir güvenlik koridoru kurmak isteyen İsrail işgal ordusu Güney Lübnan köylerini ağır bombardımana tuttu. Hizbullah’ın denetimindeki bir stratejik bir bölgeli ele geçirmeye çalışan İsrail işgal güçleri Hizbullah savaşçılarıyla girdiği çatışmada birçok askerini kaybetti.

Hizbullah’ın yoğun direnişi karşısında askerlerinin ölülerini bir süre alamayan İsrail işgal ordusu daha sonra 6 ölü askerinin cesetlerini aldığını açıkladı.

Üç İsrail tankını da havaya uçuran Hizbullah savaşçılarının İsrail’in başlattığı kara savaşına karşı daha önce açıkladığı üzere Tel Aviv’e füze saldırısı yapması bekleniyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: