Ağlama sırası İsrail’de!.

Kahraman Hizbullah savaşçılarının İsrail hedeflerine yönelik gerçekleştirdiği sarsıcı saldırılar yahudilerin morallerini tamamen yıktı. İsrail Ordusu’nun İsraillileri korumakta başarısız kalması ve ard arda kayıplar vermesi yahudilerin aciz ve yenik İsrail devleti ve ordusuna güvenlerini bütünüyle sarstı. “İsrail ordusu defolsun” diyerek…

 Şimdi yahudiler “İsrail ordusu defolsun” deme noktasına gelerek İsrail rejimi tarihinde görülmemiş bir sendromun içine girmiş oldular.

İsrail’de yayınlanan Jerusalem Post gazetesinin internet sitesinde tepkilerini dile getiren yahudilerden

Carolyn adlı bir yahudi “Şimdi İsrail Savunma güçleri’nin işten el çekme zamanıdır. Eğer dünyanın geri kalan kısmında Hizbullah’ın böylesi saldırılarıyla karşılaşan ordular olsaydı, bunu yaparlardı. İsrail ordusu ya ağzını kapatsın ya da İsrail’e yardım etsin. Ama İsrail ordusunun şimdiye kadar bunu yaptığı görülmedi.!” diyerek İsrail ordusunu hem suçladı hem de alaya aldı..

İsrail ordusunun açıklamalarını da gerçek dışı olarak gören Dave adlı başka bir yahudi İsrail güçlerinin Hizbullah savaşçılarıyla girdiği çatışmadan yenilerek geri çekilmesine tepki göstererek Bush’u yardıma çağırdı: Bush B-52 Bombardıman uçaklarını İsrail’e göndersin”

Tre Kronor adlı bir yahudi de, İsrail ordusunun kara savaşındaki yenilgisini alaya alarak “Siz kara harekatı olmadan bu savaşı kazanamayacaksınız. Onlar (Hizbullah) da sizi bekliyor zaten. Ama siz tavuk gibi oldunuz. Ne korkuyorsunuz, hareket etsenize!”

Moonie adlı bir başka yahudi de İsrail ordusunun Hizbullah kadar güçlü olmadığını söyleyip israil ordusunun Hizbullah’ı yenmesinin mümkün olmadığını söyledi:

“Ben inanıyorum ki, İsrail’in Hizbullah’a karşı bir kara savaşı başlatması hiç de akıllıca bir şey değil. İsrail ordusu Nasrallah’ın ordusu kadar güçlü değil. İsrail 2000 yılında Hizbullah’ı yenememişken 2006 yılında nasıl yensin?!”

Bill adlı bir yahudi de İsrail ordusunun Seyyid Hasan Nasralah’ı vurduklarını açıklamasını şöyle tanımlıyor:

“Bu adam, (Nasrallah) iki günde bir çıkıp mesaj yayınlamasa belki diyeceğim ama.. Kimbilir belki o şimdi İran’dadır!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: