İsrail bombardımanında 42 sivil öldü

İsrail’in bu sabah düzenlediği saldırılarda Lübnan’ın güneyinde 42 sivilin öldüğü belirtildi.

İsrail, Lübnan’a 8 gün önce başlattığı hava ve kara saldırılarına devam ediyor. İsrail’in, Lübnan’ın güneyinine bu sabah düzenlediği hava saldırısında 42 sivil öldü. Saldırıda 50 kişinin yaralandığı kaydedildi. Ölenlerin arasında çocuk ve kadınlarında bulunduğu bildirildi.

Srifa köyüne düzenlenen saldırıda 10 kişinin öldüğü kaydedildi. Bölge sakinleri, Srifa köyüne düzenlenen saldırıda 10 kadar evin yerlebir olduğunu, enkaz altında kalanlarla birlikte ölü sayısının artmasından korkulduğunu söylediler. İsrail uçaklarının Sur kenti yakınlarındaki Salaa kölüne düzenlediği saldırı sonucu evleri tamamen yıkılan aynı aileden 10 kişinin enkaz altında kaldığı bildirildi. Lübnan polisi, saldırı sonucu iki katlı evin tamamen yıkıldığını ve aynı aileden 10 kişinin enkaz altında kaldığını, bu kişilerin öldüğünün kesin olduğunu belirtti. Polis, İsrail’in, Beyrut’un kuzeydoğusundaki Baalbeck yakınlarında bulunan Maarabun’da bir kamyonet konvoyuna düzenlediği hava saldırısında da 5 sivilin öldüğünü kaydetti. Yine Baalbeck yakınlarındaki Nabi Şit’deki dört katlı bir binaya düzenlenen saldırıda 6 sivilin öldüğü bildirildi. İsrail uçaklarının güneydoğudaki Nebatiye kentine düzenlediği saldırıda ise, 3’ü çocuk biri kadın 6 kişinin öldüğü, ölenlerden bir kişinin Sri Lanka diğerinin Sudan vatandaşı olduğu, saldırıda 4 sivilin de yaralandığı kaydedildi.

Öte yandan, Beyrut’un güneyindeki Hizbullah hedeflerine yönelik hava saldırılarına da devam edildiği, bölgede şiddetli patlama sesleri duyulduğu belirtiliyor.

İsrail’den kara harekatı

İsrail ordusunun sınır boyunca Lübnan’a kara hareketi başlattığı bildirildi. İsrail ordusundan yapılan açıklamaya göre, İsrail kara birlikleri günün erken saatlerinden itibaren sınırlı bir alanda da olsa Lübnan topraklarına girdi. Açıklamada, İsrail ordusunun Hizbullah tehdidine karşı önceden belirlenmiş bir sınıra kadar Lübnan topraklarına girdiği belirtildi. İsrail birliklerinin görev tamamlandığında Lübnan topraklarında çekileceği ifade edildi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: